Panasonic: nowości Blu-ray

Panasonic: nowości Blu-ray

02.10.2007 14:00, aktual.: 02.10.2007 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas trwających w Japonii targów CEATEC koncern Panasonic zaprezentował trzy nowe stacjonarne nagrywarki Blu-ray z serii Diga. W urządzeniach zastosowano nowy układ odpowiedzialny za konwertowanie przechwytywanego materiału wideo, dzięki czemu potrafią one zapisać na płycie Blu-ray o pojemności 50 GB danych nawet 18 godzin materiału HD.

Dostępne wcześniej na rynku nagrywarki Blu-ray zapisywały programy HD bez żadnej konwersji - to sprawiało, że na 50-gigabajtowym krążki Blu-ray można było zapisać co najwyżej ok. 4 godziny materiału wideo. Układ konwertujący zastosowany w nowych produktach firmy Panasonic pozwala na zapisywanie materiału w formacie MPEG4 AVC, dzięki czemu możliwe jest nagranie na płycie ponad czterokrotnie dłuższego programu.

Wszystkie nowości z serii Diga mają też wbudowane twarde dyski, na których mogą zapisywać rejestrowany materiał. Model DMR-BW900 dysponuje HDD o pojemności 1 TB - pozwala to na zapisanie od 160 do 381 godzin materiału w rozdzielczości HD ( w zależności od wybranego trybu ). W modelu DMR-BW800 zastosowano dysk o pojemności 500 GB, zaś w DMR-BW700 - 250 GB. Urządzenia mają się pojawić w japońskich sklepach za miesiąc - najdroższe z nich ( BW900 ) kosztować będzie ok. 2,6 tys. USD, model "średni" ( BW800 ) - ok. 2 tys. USD, zaś BW700 - 1550 USD.

Nie wiadomo na razie, czy nagrywarki będą dostępne poza Japonią - decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także