Nowy sposób na zbudowanie własnej strony internetowej

Nowy sposób na zbudowanie własnej strony internetowej

Nowy sposób na zbudowanie własnej strony internetowej
Źródło zdjęć: © WP.PL
26.09.2011 13:49, aktualizacja: 26.09.2011 13:59

W sieci pojawiła się aplikacja manifo.com, która pozwala na samodzielne zbudowanie dowolnej strony lub serwisu internetowego bez znajomości języków programowania.

Dzięki manifo nie trzeba znać się na programowaniu, ponieważ budowa strony odbywa się w graficznym edytorze i polega na przeciąganiu elementów (zdjęcia, menu, teksty, filmy, mapy itp.) w dowolne miejsce na stronie. Każdy taki element można zmieniać pod względem zawartości jak i wyglądu –. wystarczy w niego kliknąć. Serwis pozwala na zbudowanie prywatnej lub firmowej strony internetowej, a dzięki dużej swobodzie w tworzeniu można dostosować wygląd strony do indywidualnych potrzeb.

Edytor został tak zaprojektowany, aby osoby, które nigdy nie miały styczności z tworzeniem stron www poradziły sobie z tym zadaniem samodzielnie. Dlatego, już na etapie dodawania nowej strony jest możliwość wyboru szablonu graficznego z przykładowymi danymi, w ten sposób otrzymujemy gotową stronę, w której wystarczy pozmieniać tylko teksty/zdjęcia.

Manifo pozwala także na dodanie bloga do swojej strony. Dzięki temu użytkownicy zyskują możliwość prostej aktualizacji strony za pomocą specjalnie przygotowanego panelu administracyjnego. Jest to miejsce, w którym można zarządzać komentarzami, kategoriami raz dodawać nowe wpisy na bloga.

Tworząc stronę na manifo od razu otrzymujemy miejsce na serwerze, darmowy adres, szablony graficzne, dostęp do darmowej bazy zdjęć i obrazków oraz integrację swojej strony z Naszą Klasą czy Facebook`iem.

Manifo dostępne jest za darmo dla każdego. Wkrótce pojawią się dodatkowe płatne konta Premium, które będą zawierać dodatkowe funkcjonalności.

Manifo.com wygrało niedawno konkurs na najlepszy projekt podczas konferencji Internet Beta 2011.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)