Spójrz na rząd z innej strony - nowy serwis premier.gov.pl

Spójrz na rząd z innej strony - nowy serwis premier.gov.pl
Źródło zdjęć: © WP.PL

04.12.2012 12:00, aktual.: 04.12.2012 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kancelaria premiera uruchomiła nowy serwis premier.gov.pl. Nowoczesna szata graficzna oraz unikalne
i bardziej uporządkowane treści, to tylko niektóre z wprowadzonych zmian. Przede wszystkim nowa
strona jest dużo bardziej przyjazna dla osób z niepełnosprawnością. To pierwszy krok do zmiany
sposobu myślenia
o serwisach administracji publicznej.

W serwisie główny nacisk położono na multimedia i infografiki, których jest zdecydowanie więcej. Dłuższa i wygodniejsza do przeglądania strona główna nawiązuje kolorystycznie do polskich barw narodowych. Nowością są blogi premiera i ministrów oraz ciekawostki o członkach rządu.

Warto podkreślić, że nowa strona premier.gov.pl jako pierwsza spośród stron administracji publicznej jest w tak dużym stopniu przyjazna dla niepełnosprawnych. W jej dostosowaniu pomógł audyt przeprowadzony przez ekspertów Fundacji Integracja.

- _ Niewątpliwie jestem pod wrażeniem ogromnego zaangażowania zespołu KPRM w pracach nad udostępnieniem serwisu premier.gov.pl dla osób z niepełnosprawnością. Chciałbym, aby podobnie wyglądała współpraca z innymi instytucjami, które wciąż nie doceniają wagi tego problemu _ - podkreślił Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja, będącej ekspertem w dziedzinie dostępności serwisów internetowych. O tym co zrobić, żeby strona była dostępna dla niepełnosprawnych można się dowiedzieć na dostepnestrony.pl.

Założeniem strony premier.gov.pl jest informowanie na temat bieżących działań premiera i Rady Ministrów. Znaleźć tam można filmy i zdjęcia, a także stan realizacji poszczególnych projektów zapowiedzianych przez rząd, takich jak roczny urlop rodzicielski, czy emerytury górnicze.

Nowy serwis premier.gov.pl to tzw. wersja beta, czyli wersja testowa, którą Kancelaria cały czas udoskonala. Za prowadzenie strony odpowiada Centrum Informacyjne Rządu. Projekt graficzny serwisu przygotowała agencja Netizens, a wdrożenie wykonała firma Direkt Point.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)