System internetowej rejestracji osób bezrobotnych

System internetowej rejestracji osób bezrobotnych
Źródło zdjęć: © jupiterimages

29.09.2009 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku zaprezentował w poniedziałek system rejestracji osób bezrobotnych przez internet. Dla klientów ma być on dostępny we wtorek i - według szefa urzędu - będzie pierwszym w pełni działającym tego rodzaju przedsięwzięciem w kraju

Dyrektor PUP w Gdańsku Roland Budnik powiedział PAP, że podobny system "wdraża urząd w Katowicach, ale tam program jest mniejszy". Zapewnił, że gdańska wersja będzie proponowana innym urzędom. Autorem programu jest polska firma informatyczna.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Budnik uważa, że system rejestracji osób bezrobotnych przez internet "zaoszczędzi czas zarówno rejestrującym się, jak i pracownikom urzędu". Jego zdaniem, system pozwoli na skrócenie o połowę czasu obsługi. "Obecnie przy 120-15. bezrobotnych rejestrujących się dziennie w Gdańsku czas oczekiwania w kolejce wynosi nawet cztery godziny" - powiedział.

Zdaniem dyrektora, system jest prosty i nikt nie powinien mieć problemów z wypełnieniem ankiety. Po udzieleniu odpowiedzi na 1. pytań rejestrujący się otrzymuje informację, kiedy ma zgłosić się do urzędu w celu dopełnienia formalności i przedłożenia wymaganych dokumentów. "Wówczas klient ma wyznaczony termin wizyty i nie będzie już stał w kolejce" - wyjaśnił.

W przypadku niestawienia się na wizytę rejestracyjną i nie przedłożenia wymaganych dokumentów, bezrobotny nie będzie zarejestrowany.

Osoby nieposiadające dostępu do internetu będą mogły bezpłatnie skorzystać z dostępu do sieci w wyznaczonych filiach wojewódzkiej i miejskiej biblioteki publicznej oraz w klubach pracy w Gdańsku. Zarejestrować się będzie można na stronie internetowej PUP w Gdańsku: www.pup.gda.pl.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)
Zobacz także