Kazam - nowy gracz na rynku smartfonów

Kazam - nowy gracz na rynku smartfonów

Kazam - nowy gracz na rynku smartfonów
Źródło zdjęć: © chip.pl
19.06.2013 08:17, aktualizacja: 19.06.2013 08:28

Nastały ciężkie czasy dla HTC. Firma odnotowała spadek w dochodach wynoszący 98 procent i 50-procentowy spadek w przychodach. Odchodzą z niej kluczowe postacie, a dwójka z nich postanowiła założyć własną firmę, produkującą? smartfony!

Michael Coombes, były dyrektor ds. sprzedaży w HTC oraz James Atkins, były dyrektor ds. marketingu HTC na Wielką Brytanię i Irlandię postanowili założyć własną firmę zajmującą się smartfonami.

Jej kwatera główna mieści się w Londynie, a jej nazwa do Kazam. Ma to być „nowa marka, która w zauważalny sposób wyróżnia się na rynku mobilnym”. Nie ujawniono jeszcze ani jednego smartfonu tej marki, ale mają pojawić się na europejskim rynku jeszcze w tym roku.

Rolę dyrektora generalnego Kazam wziął na siebie Coombes. Obiecuje, że „struktura dynamiczna Kazam i skupienie się na rynkach lokalnych będzie oznaczać, że Kazam może reagować szybko na potrzeby dzisiejszego konsumenta”. Atkins, który będzie zajmował się marketingiem, oświadczył, że Kazam „naruszy rynkowe status quo swoim niesamowitym wzornictwem, nowoczesnym sprzętem, intuicyjną techniką i niesamowitym wsparciem technicznym”.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ruszyła produkcja ultraszybkich dysków Samsunga

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)