Sposób na idealne domowe naleśniki

Sposób na idealne domowe naleśniki

Sposób na idealne domowe naleśniki
Źródło zdjęć: © Fotolia | tashka2000
30.07.2015 09:42

Wykonanie ciasta na naleśniki wcale nie jest takie trudne, Wystarczy trochę mąki, mleko, jajko, szczypta soli i możemy zabrać się do ich smażenia. Jest to wyjątkowo proste danie, które ma wielu fanów. Można je przyrządzać na słodko, z owocami, na słono, u niejednego z nas przywołują wspomnienia z dzieciństwa.

Niestety kiedy zaczynamy je smażyć, wtedy zaczynają się pojawiać problemy. Paląca się oliwa, przywierające ciasto do patelni potrafi szybko ostudzić nasz entuzjazm. Zastanawiamy się, dlaczego jeden wychodzi nam idealny, drugi grubszy, zaś trzeci zupełnie nieudany. Okazuje się, że na wszystkie nasze problemy, producenci sprzętu AGD znają antidotum. Na rynku dostępne są tzw. naleśnikarki.

Rodzaje naleśnikarek

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe typy naleśnikarek. Pierwszy z nich kupimy od około 7. do 200 zł. Są to urządzenia przeznaczone do użytku domowego. Posiadają jedną płytę (zwykle wgłębioną) o maksymalnej średnicy ok. 30 cm, zaś ich obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego. Moc samego urządzenia wynosi ok. 900 W.
Drugi typ, to profesjonalne naleśnikarki gastronomiczne. Kosztują one - w zależności od modelu oraz rodzaju płyty i jej wymiarów - od ok. 90. zł do nawet 4000 zł. Obudowa wykonana jest ze znacznie solidniejszych materiałów (stal nierdzewna), ponadto posiadają dużo większą moc, która pozwala na przygotowanie naleśników w krótszym czasie.

Obraz
© (fot. Fotolia / PhotoSG)

Wybór urządzenia

Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia, warto zwrócić uwagę na kształt płyty oraz jej osadzenie. Niektóre są lekko wgłębione, zaś inne płaskie. W przypadku wgłębionej rzadkie ciasto nie będzie nam się wylewać, za to mogą pojawić się problemy w podważeniu naleśnika. Ponadto warto sprawdzić czy naleśnikarka posiada termoizolacyjność oraz zabezpieczenie przed przypadkowym poparzeniem, a także czy zostało wyposażone w termostat. W przypadku naleśnikarki elektrycznej warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zwijany jest kabel oraz czy do zestawu dołączono przyrząd do rozprowadzania ciasta.

Poniżej wybraliśmy dla was cztery urządzenia w cenie do 18. zł.
_ 1. Clatronic CM 3372 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Urządzenie o mocy 90. W i średnicy 29 cm. Posiada powłokę antyadhezyjną oraz trzonek z termoizolacją. Ponadto model CM 3372 został wyposażony w termostat oraz sygnalizator pieczenia, dzięki czemu nie spalimy naleśników. Dodatkowo urządzenie posiada możliwość nawijania kabla na spodzie. W skład zestawu wchodzi również przyrząd do rozprowadzania ciasta. Naleśnikarkę można kupić w cenie 80 zł.
_ 2. Severin CM 2198 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Severin CM 219. o mocy około 1000 W został wyposażony w powłokę zapobiegającą przywieraniu. Dodatkowo posiada bezstopniowy regulator temperatury, który umożliwia łatwe dostosowanie do aktualnie przyrządzanych naleśników. Ponadto urządzenie posiada gumowe i antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu nie będzie nam się przesuwać po blacie kuchennym. Naleśnikarka została wyposażona w zwijacz na przewód, zaś w skład zestawu wchodzi: łopatka do ciasta oraz drewniane pałeczki do obracania naleśników. Urządzenie kupimy za 105 zł.
_ 3. Unold Profi 48155 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Urządzenie do naleśników w kolorze stalowo - czarnym o mocy 125. W. Płyta została wykonana z wysokiej jakości aluminiowego odlewu o średnicy 33 cm. Ponadto pokrywa ją nieprzywierającą powłoka, dzięki czemu nie musimy się obawiać o przypalanie i rozrywanie ciasta. Dodatkowo posiada wygodny regulator temperatury oraz kontrolkę smażenia. W wyposażeniu znajdziemy dwie drewniane szpatułki. Pierwsza z nich służy do podnoszenia gotowych naleśników, natomiast druga do rozprowadzania ciasta na płycie. Urządzenie posiada również możliwość odłączenia przewodu zasilającego i przechowywanie go pod urządzeniem. Unold Profi 48155 można kupić za 159 zł.
_ 4. Ariete crepe maker 181 _

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Sprzęt firmy Ariete jest urządzeniem elektrycznym o mocy 900. Producent zapewnił mu lampkę kontrolną i wprowadził do linii Disney. Co to oznacza? W zestawie znajduje się foremka w kształcie głowy Myszki Miki. Dorosłych zapewne niezbyt to zainteresuje, ale dzieci powinny być zachwycone. Naleśnik przypominający bohatera popularnej kreskówki? Taki deser na pewno wywoła uśmiech na twarzy. Za to starsi pewnie nie wzgardzą dobrym naleśnikiem. Urządzenie firmy Ariete kupimy za 180 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)