Nowy sposób kradzieży tożsamości

Nowy sposób kradzieży tożsamości

28.05.2010 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwa największe serwisy pracowe w Wielkiej Brytanii stały się celem ataków hackerskich. Analitycy ostrzegają - to nowy sposób na zdobywanie i kradzież danych osobowych i takie ataki będą coraz częstsze - poinformowały w piątek portale informatyczne

Według portalu The Register zaatakowane zostały serwisy i portale prowadzone przez jedną z największych spółek medialnych i prowadzących usługi internetowe na Wyspach Brytyjskich jak m.in. poszukiwanie pracy online - Trinity Mirror Group. Firma ta posiada 3,5 mln użytkowników swoich portali i serwisów, wśród których poważną część stanowią serwisy i portale pracowe jak JobSearch.co.uk i jobs.mirror.co.uk oraz totallylegal, PlanetRecruit, The Career Engineer, Secsinthecity i przeznaczony specjalnie dla specjalistów od finansów i księgowości serwis GAAPweb.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)
  1. maja atak hackerski został skierowany na dwa wielkie portale pośrednictwa pracy należące do tej firmy - JobSearch.co.uk i jobs.mirror.co.uk. Ataki zostały określone przez analityków bezpieczeństwa jako "świetnie zorganizowane i wyrafinowane ataki na konta użytkowników serwisów". Jednak w komunikacie prasowym Trinity Mirror oświadczyła iż dokładne śledztwo prowadzone przez informatyków grupy "nie wykazało skopiowania bądź zaboru danych osobowych jakiegokolwiek z użytkowników". Mimo tego jako zabezpieczenie, firma zawiesiła wszystkie konta użytkowników, wymieniając im hasła, Ostrzegła też użytkowników, aby wymienili swoje hasła na innych serwisach, jeśli były one takie same jak na zaatakowanych portalach. Biuro rzecznika Trinity stwierdziło iż na razie nie udało się ustalić skąd pochodził atak.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa i analitycy m.in. z firm Byte i MessageLab ostrzegają iż takie ataki będą się powtarzać bowiem serwisy pracowe zawierające setki tysięcy CV są doskonałym źródłem danych osobowych, które można ukraść bądź skopiować i sprzedać spamerom bądź nieuczciwym marketingowcom. Ich zdaniem firmy prowadzące portale i serwisy poszukiwania pracy "nie unikną w najbliższym czasie sporych wydatków na zabezpieczenie swoich biznesów przed atakami".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)