Nowy SkyDrive dla Windows i MacOS - prościej i wygodniej

Nowy SkyDrive dla Windows i MacOS - prościej i wygodniej

Nowy SkyDrive dla Windows i MacOS - prościej i wygodniej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.04.2012 10:35, aktualizacja: 25.04.2012 11:39

Microsoft zaprezentował swój wirtualny dysk SkyDrive w nowej wersji. Najważniejszą nowością jest to, że SkyDrive może działać teraz jak normalny folder w komputerze. Wszystkie wrzucone do niego pliki są automatycznie synchronizowane i dostępne na wszystkich naszych urządzeniach. Jeśli zmienimy coś w folderze na komputerze, zmiana będzie od razu widoczna na www.skydrive.com oraz aplikacji mobilnej (i odwrotnie). Niestety rozmiar wirtualnego dysku Microsoftu dla nowych użytkowników skurczył się z 25 GB do 7 GB.

Bardzo ciekawą funkcjonalnością, jest możliwość uzyskania zdalnego dostępu do swojego komputera, z dowolnego komputera na świecie z poziomu www.skydrive.com. Wystarczy zainstalować na swoim komputerze aplikację SkyDrive i od tego momentu uzyskujemy dostęp do wszystkich plików zgromadzonych na twardym dysku naszego komputera.

W nowej odsłonie SkyDrive zmienił się także rozmiar załączników, które możemy przesyłać. Z poziomu aplikacji pojedynczy przesyłany plik może mieć 2GB, a z poziomu przeglądarki 30. MB.

Zmieniła się też funkcjonalność aplikacji na telefony komórkowe iPhone oraz na smartfony z Windows Phone. Od teraz możliwe jest przenoszenie, udostępnianie innym i usuwanie plików na Skydrive bezpośrednio z telefonu. Niestety, Microsoft zignorował użytkowników Androida. W Google Play dostępne są jednak alternatywne aplikacje do obsługi SkyDrive.

Wszyscy nowi użytkownicy SkyDrive, na start otrzymają 7GB przestrzeni dyskowej. Obecni użytkownicy, mogą w prosty sposób zachować 25GB darmowej, wolnej przestrzeni logując się na www.skydrive.com i klikając w baner informujący o zmianach. Jeśli na dysku SkyDrive użytkownik zgromadził do tej pory ponad 7GB danych, Skydrive został automatycznie powiększony do 25GB, za darmo.

Jeżeli 7GB lub 25GB to za mało, to Microsoft z chęcią powiększy nasz wirtualny dysk odpłatnie. Ceny kształtują się następująco: +20GB –. 34,00 zł /rok; +50GB – 85,00 zł/ rok; +100GB 169,00 / rok.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)