Nowy Windows już w sklepach

Nowy Windows już w sklepach
Źródło zdjęć: © HP

06.11.2007 12:00, aktual.: 06.11.2007 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W amerykańskich sklepach pojawiły się pierwsze komputery z preinstalowanym najnowszym systemem Microsoftu - Windows Home Server. To pierwszy serwerowy system koncernu z Redmond przeznaczony dla użytkowników domowych - sprzedawany jest on w wersji OEM na komputerze MediaSmart Server firmy HP.

Urządzenie to dostępne jest w dwóch wersjach, różniących się jedynie pojemnością wbudowanego twardego dysku - za wersję z HDD 500 GB zapłacić trzeba 600 USD, zaś za wersję terabajtową - 749 USD. Warto wspomnieć, że wkrótce w sklepach powinny pojawić się również komputery z WHS wyprodukowane przez inne firmy - m.in. Lifeware, Maxdata, Velocity Micro, Iomega, Tranquil, Medion, Fujitsu Siemens, Gateway oraz LaCie.

Przypomnijmy: WHS jest przeznaczony dla użytkowników, którzy mają w domu kilka komputerów i chcieliby efektywniej wykorzystywać ich możliwości multimedialne. Zadaniem serwera będzie m.in. pobieranie z Internetu i przechowywanie materiałów multimedialnych, do których będzie można uzyskać dostęp z wielu stanowisk czy urządzeń, a także wykonywanie backupu danych. Windows Home Server współpracować ma z Windows Vista oraz Windows XP. Więcej informacji na temat nowego serwerowego systemu Microsoftu znaleźć można w tekście "Windows Home Server - następca Visty z jedną nóżką bardziej" - http://www.pcworld.pl/news/117722/100.html.

Warto wspomnieć, że Microsoft zamierza dystrybuować Windows Home Server zarówno w wersji OEM, jak i box. Na stronie koncernu - http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/windowshomeserver/default.mspx znaleźć można 120-dniową wersję testową WHS.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)