Nowa muzyka i wideo w Windows 10

Nowa muzyka i wideo w Windows 10

Nowa muzyka i wideo w Windows 10
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
02.04.2015 08:42, aktualizacja: 02.04.2015 09:59

Preinstalowane aplikacje multimedialne to jeden największych niewypałów ostatnich edycji flagowego systemu Microsoftu. Programy spod znaku Xboksa dezorientowały swymi nazwami i nie posiadały atutów wystarczających do odciągnięcia użytkowników od wygodnych rozwiązań konkurencji. Taki stan rzeczy zmusił giganta z Redmond do przeprowadzenia generalnego remontu aplikacji, które zerwą z odniesieniami do jego konsoli i zostaną wyposażone w interfejs dopasowany do wyglądu nowej odsłony systemu.

Przedsmak tych zmian już teraz poczuć mogą osoby korzystające z wersji Technical Preview Windowsa 10. Wystarczy, że odwiedzą one oficjalny sklep OS-u i pobiorą aplikację Music oraz Video Preview, dostępne także pod linkami zamieszczonymi poniżej. Warto pamiętać, że jak na warianty poglądowe przystało, obie są przeznaczone dla testerów i mają liczne błędy, czekające na wykrycie przez internautów.

Pomimo różnorakich bugów, oba programy są wystarczającą sprawne, by dać nam ogólny obraz zmian, na jakie zdecydowali się projektanci systemu. Mimo wielu nowości, nie zmieniły się ich całkowite podstawy. Użytkownicy poglądowej wersji aplikacji Muzyka otrzymają możliwość odtwarzania utworów w różnych formatach, pobranych ze swego dysku lub zintegrowanej chmury OneDrive. Przedstawiciele Microsoftu zapewniają, że już wkrótce zostania ona wzbogacona o tradycyjne menu kontekstowe, uruchamiane z pomocą prawego przycisku myszy, tryb kompaktowy oraz opcję pobierania muzyki z oficjalnego sklepu Windowsa.

Jej świeżo narodzony kuzyn, czyli program Wideo, pozwala zaś na odtwarzanie materiałów wszelakiego typu, wliczając w to również filmy w formacie .mkv. Podobnie jak aplikacja Muzyka, oferuje on możliwość uruchamiania treści nabytych w trakcie korzystania z apki Xbox Music, ale wiąże się to ponoć z różnymi trudności, wynikającymi z jej obecnego stanu. Także i w jej wypadku należy spodziewać się łatek, które poprawią jej jakość w miarę upływu czasu. Tego zaś, do letniej premiery, pozostało jeszcze całkiem dużo.

Aplikacje można pobrać z poniższych adresów:

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)