SkyDrive trafił na Xboksa - zdjęcia i filmy w telewizorze

SkyDrive trafił na Xboksa - zdjęcia i filmy w telewizorze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.12.2012 08:55, aktual.: 12.12.2012 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnił posiadaczom konsoli Xbox 360 nowy zestaw aplikacji, w tym m.in. usługę SkyDrive. Dzięki niej użytkownicy mogą przeglądać poprzez konsolę zgromadzone na wirtualnym dysku pliki. Możliwe jest także wyświetlanie pokazów zdjęć, plików video, czy niemal natychmiastowy dostęp do zdjęć zrobionych telefonem Windows Phone.

*Microsoft udostępnił posiadaczom konsoli Xbox 360 nowy zestaw aplikacji, w tym m.in. usługę SkyDrive. Dzięki niej użytkownicy mogą przeglądać poprzez konsolę zgromadzone na wirtualnym dysku pliki. Możliwe jest także wyświetlanie pokazów zdjęć, plików video, czy niemal natychmiastowy dostęp do zdjęć zrobionych telefonem Windows Phone. *

SkyDrive to wirtualny dysk pamięci, na którym przechowywać można zdjęcia, dokumenty i inne pliki w chmurze. Usługa umożliwia przechowywanie danych i dostęp do nich z poziomu niemal każdego urządzenia –. komputera, tabletu, telefonu, a teraz także konsoli Xbox 360. Dzięki temu użytkownik ma zawsze dostęp do dokumentów i ulubionych plików multimedialnych. Dostęp do SkyDrive jest darmowy. W ramach usługi podstawowej każdy użytkownik otrzymuje 7 GB miejsca na dysku choć ci, którzy korzystali z usługi wcześniej mają do dyspozycji 25 GB. Użytkownicy mogą - odpłatnie - powiększyć pojemność wirtualnego dysku pamięci kupując dodatkowy pakiet 20, 50 lub 100 GB.

Aplikacja SkyDrive łączy dostępność i funkcjonalność chmury z konsolą Xbox i telewizorem. Dzięki temu wszystkie zdjęcia, nagrania wideo, filmy i inne pliki umieszczone w SkyDrive za pośrednictwem systemu Windows lub Internetu będą dostępne na ekranie telewizora podłączonego do konsoli Xbox. Usługa umożliwia też przeglądanie treści udostępnionych przez znajomych oraz wyświetlanie pokazu slajdów.

Aplikacja SkyDrive do konsoli Xbox obsługuje sterowanie głosem i gestami Kinect, a także pilotem i kontrolerem. Aplikację można pobrać z zakładki Aplikacje.

Poza aplikacją SkyDrive od dziś będą dostępne także:

• Karaoke
Aplikacja Karaoke udostępnia domorosłym piosenkarzom ponad 8 tysięcy utworów, od najnowszych hitów, po niezapomniane przeboje sprzed lat –. a wszystko w usłudze Xbox LIVE. Dodatkowo, dzięki aplikacji SmartGlass będzie można odtwarzać, zatrzymywać i pauzować grę, przeglądać bazę piosenek i tekstów oraz dodawać kolejne utwory do listy. Piosenki nie będą wymagać pobrania na dysk twardy konsoli, a odtwarzanie rozpocznie się zaraz po wybraniu ulubionej nuty.

• Deezer
Aplikacja Deezer otwiera nieograniczony dostęp do tysięcy kanałów radiowych online, na konsoli Xbox 360. Poza rekomendowanymi listami przebojów oraz najnowszych hitów, aplikacja pozwala na wyszukiwanie ulubionych utworów w bazie ponad 20 milionów piosenek, jak również na dodawanie i udostępnianie własnych, dzięki funkcji przesyłania plików z komputera.

• LIVESPORT
Aplikacja LIVESPORT to kanał przygotowany z myślą o fanach sportu, oferujący relacje na żywo oraz na żądanie z wiodących europejskich i południowoamerykańskich lig piłkarskich, a także World Snooker, Australian Rules Football (AFL), PSA Squash, Mixed Martial Arts, Handball, Darts, Hockey, Tennis, Rugby Union, Rugby League i Pool, oraz licznych, okazjonalnych widowisk sportowych jak mecze bokserskie czy międzynarodowe spotkania futbolowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)