Nowe głośniki bezprzewodowe Sony: SA‑NS310, SA‑NS410 i SA‑NS510

Nowe głośniki bezprzewodowe Sony: SA-NS310, SA-NS410 i SA-NS510
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.07.2012 10:47, aktual.: 19.07.2012 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony wprowadza do sprzedaży trzy głośniki bezprzewodowe o oznaczeniach SA-NS310, SA-NS410 i SA-NS510. Różnią się one wielkością obudowy, mocą, a model NS510 jest dodatkowo wyposażony we wbudowany akumulator. Wszystkie głośniki z serii korzystają z przesyłania dźwięku za pomocą sieci Wi-Fi oraz emitują dźwięk we wszystkich kierunkach (360 stopni). Wszystkie modele obsługują także technologię Apple AirPlay.

Nowe głośniki Sony umożliwiają bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z różnych źródeł w dowolnie wybranym miejscu. Technologia AirPlay pozwala natomiat na strumieniowe przesyłanie muzyki z biblioteki iTunes w telefonie iPhone, iPodzie lub iPadzie.

Bezprzewodowe głośniki Sony są nieduże i lekkie. Dwa prostsze modele wymagają zasilania sieciowego, jednak model SA-NS51. jest wyposażony w akumulator wystarczający na pięć godzin pracy.

Odtwarzaniem muzyki można sterować na szereg sposobów, między innymi przy użyciu technologii AirPlay w telefonie iPhone, iPodzie lub iPadzie. Dostępna jest także darmowa aplikacja Sony Network Audio Remote, przeznaczona do smartfonów i tabletów z systemem Android. Umożliwia ona sterowanie odtwarzaniem muzyki z urządzeń innych niż firmy Apple oraz słuchanie radia internetowego.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Przygotowanie głośnika do pracy jest łatwe i może być wykonane na kilka sposobów: przy użyciu domowej sieci Wi-Fi, darmowej aplikacji Sony NS Setup ściągniętej do smartfonu lub tabletu albo dostarczonego oprogramowania konfiguracyjnego na komputery PC. Istnieje też możliwość synchronizowania głośników bezprzewodowych w celu odtwarzania przez nie tych samych nagrań w różnych pomieszczeniach.

Model SA-NS31. jest wyposażony w pełnozakresowy głośnik emitujący dźwięk we wszystkich kierunkach (360°). Modele SA-NS410 i SA-NS510 zawierają cztery skierowane na zewnątrz jednostki wysokotonowe oraz jednostkę niskotonową.
SA-NS310. SA-NS410 i SA-NS510 będą dostępne w Polsce od sierpnia 2012 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także