Nowe głośniki Sony - zadrżą ci ściany w domu

Nowe głośniki Sony - zadrżą ci ściany w domu

Nowe głośniki Sony - zadrżą ci ściany w domu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.03.2015 14:56

Sony wprowadza nowe, zmodernizowane zestawy audio o dużej mocy, które pozwalają zmienić domowy salon w parkiet do tańca albo stworzyć w atmosferę dobrego klubu.

*MHC-V7D: *potężny bas z niewielkiego zestawu

Wyróżnikiem zestawu Sony MHC-V7. jest poruszający bas. Zapewnia go między innymi nowa technologia Smart High Power, która zwiększa ciśnienie akustyczne do poziomu odpowiadającego mocy 1550 W (moc skuteczna 1440 W, 105,5 dB SPL). Model MHC-V7D jest także wyposażony w technologię Clear Audio+, która automatycznie optymalizuje brzmienie, oraz tryb Futbol wzmacniający wrażenie uczestnictwa w imprezie sportowej.

Odtwarzane utwory można wzbogacać prostymi w użyciu efektami dźwiękowymi DJ i Sampler, takimi jak reakcje widowni czy trąbki stadionowe. Fani Karaoke mają do dyspozycji dwa wejścia mikrofonowe. Zintegrowany, regulowany system oświetlenia zapewnia synchronizację efektów świetlnych z rytmem muzyki.

Nowością w modelu MHC-V7. jest technologia obsługi gestami, która pozwala wejść w rolę prawdziwego didżeja i sterować muzyką oraz światłem prostym skinieniem ręki.

W zestawie MHC-V7. nie mogło również zabraknąć technologii NFC i Bluetooth. Pozwalają one na szybkie podłączenie smartfona i bezprzewodowe odtwarzanie zapisanych w nim utworów. Nowa aplikacja Sony Fiestable zapewnia pełną kontrolę nad muzyką i światłami. Przy jej użyciu można dodawać efekty DJ i odtwarzać głos. Po pobraniu aplikacji z serwisu Google Play lub App Store wystarczy połączyć zestaw MHC-V7D ze smartfonem, który zacznie pełnić rolę pilota.

Zestaw ma jednoelementową konstrukcję , jednak można go również używać w trybie Party Chain, w którym urządzenie jest sprzężone z innymi współpracującymi zestawami audio o dużej mocy, takimi jak SHAKE-X3. i SHAKE-X1D.

SHAKE-X3D i SHAKE-X1D

Nowy zestaw SHAKE-X3. wyposażono w dwudrożne kolumny zawierające 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy oraz 25-centymetrowy głośnik niskotonowy, służący do reprodukcji mocnego basu. Uzyskanie ciśnienia akustycznego będącego odpowiednikiem 2300 W[2] (moc skuteczna 1200 W, 114,0 dB SPL) umożliwia nowa technologia Smart High Power. Technologia Sony Sound Pressure Horn zwiększa poziom ciśnienia akustycznego, a tym samym siłę i głębię basu. Przywracaniem sygnałów o wysokiej częstotliwości, często traconych przy kompresji dźwięku, zajmuje się technologia DSEE (Digital Sound Enhancement Engine). Dzięki trybowi Party Chain można nawet łączyć z nim inne współpracujące zestawy hi-fi — i uzyskać w ten sposób mocniejszy dźwięk.

Użytkownicy zestawu SHAKE-X3. mogą również jednym naciśnięciem przycisku wybierać typowe efekty DJ, jak i systemem oświetlenia. Dzięki technologiom NFC i Bluetooth można strumieniowo transmitować muzykę ze smartfona lub innego urządzenia, jak również sterować zestawem przy użyciu aplikacji.

W ofercie jest również zestaw SHAKE-X1D. Ma on wszystkie cechy modelu Shake-X3D, od którego różni się mniejszymi wymiarami i wytwarzaniem ciśnienia akustycznego odpowiadającego mocy 185. W.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)