A5 i A7: nowe głośniki bezprzewodowe Bowers & Wilkins

A5 i A7: nowe głośniki bezprzewodowe Bowers & Wilkins

A5 i A7: nowe głośniki bezprzewodowe Bowers & Wilkins
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.09.2012 13:35, aktualizacja: 25.09.2012 15:04

Bowers & Wilkins rozszerzył gamę bezprzewodowych głośników, wprowadzając dwa całkowicie nowe modele - A5 i A7. Obie konstrukcje wyposażono w technologię DSP oraz bezprzewodowym strumieniowaniem dźwięku z urządzeń Apple - AirPlay.

Obydwa modele zostały skonstruowane z myślą o odtwarzaniu muyzki z komputera, iPoda touch, iPhona i iPada. Głośniki obsługują bezstratne formaty audio, pliki MP3. a także muzyczne aplikacje takie jak Last.fm, Pandora i Mixcloud.

Większy z dwóch nowych modeli - A7 –. wyposażono w pięć j wzmacniaczy klasy D współpracujących z subwooferem (150 mm średnicy), dwoma przetwornikami średniotonowymi (każdy po 25mm śrenidcy) i dwoma głośnikami wysokotonowymi z tubami Nautilus (także 25 mm średnicy). Taka konstrukcja powinna zapewnić mocne ale i realistyczne brzmienie. Mimo tego, iż konstrukcja A7 zamknięta jest w pojedynczej obudowie, dźwięk imituje konfiguracje 2.1. Pasmo przenoszenia zestawu zawiera się w przedziale od 40Hz do 36KHz, a moc muzyczna to łącznie 250W – 2x25W głośniki średniotonowe, 2x25W głośniki niskotonowe i 150W subwoofer. Głośnik wyposażono w złącze RJ45, Wi-Fi oraz wejście audio optyczne / analogowe. Pobór mocy to 100 W.

Mniejszy system A5 wykorzystuje dwa głośniki średnio-niskotonowe o średnicy 10. mm i dwa wysokotonowe głośniki z technologią Nautilus o średnicy 25 mm. Podobnie jak A7, urządzenie wyposażone jest w przetwornik C/A redukujący szum i zwiększający zakres dynamiki oraz układ cyfrowej obróbki dźwięku, dzięki którym potrafi stworzyć przestrzenne brzmienie. Łączna moc muzyczna wynosi 80W, a pasmo przenoszenia to przedział z zakresu od 47Hz do 22KHz.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W mniejszym modelu znajdują się: wejście sieciowe (Ethernet i Wi-Fi) oraz analogowe AUX, które za pomocą gniazda 3,5 mm pozwala podłączyć np. zewnętrzny odtwarzacz. A7 ma dodatkowo cyfrowe wejście optyczne, a także gniazdo USB umożliwiające strumieniowanie, synchronizację i aktualizację oprogramowania. Do obu urządzeń dołączony jest pilot zdalnego sterowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)