Sony CMT-BT80 i CMT-BT60 - nowe głośniki bezprzewodowe

Sony CMT‑BT80 i CMT‑BT60 - nowe głośniki bezprzewodowe

Sony CMT-BT80 i CMT-BT60 - nowe głośniki bezprzewodowe
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.03.2013 13:27, aktualizacja: 28.03.2013 14:19

Od czerwca 2013 Sony wprowadza do sprzedaży bezprzewodowe zestawy audio CMT-BT80 i CMT-BT60. Umożliwiają one słuchanie muzyki po prostym przyłożeniu do nich smartfona lub innego urządzenia. Muzykę będzie również można strumieniować przez Bluetooth lub Wi-Fi.

Nowe modele Sony pozwalają zapomnieć o niewygodnej procedurze parowania urządzeń z wpisywaniem kodów dostępu. W celu nawiązania łączności bezprzewodowej wystarczy na chwilę przyłożyć do zestawu tablet lub smartfon z technologią NFC. Zestawy CMT-BT8. i BT60 obsługują także transmisję przez Bluetooth oraz pozwalają przesyłać pliki wysokiej jakości, w formatach AAC i apt-X.

Model CMT-BT8. obsługuje dodatkowo przesyłanie dźwięku przez Wi-Fi, co pozwala również na strumieniowe przesyłanie muzyki z komputerów i serwerów w domowej sieci bezprzewodowej, z wykorzystaniem technologii DLNA. Dostępny jest również port USB do bezpośredniego podłączania urządzeń (CMT-BT80) i ładowania akumulatora w iPadzie, iPhonie lub iPodzie.

Oferowane tylko przez Sony głośniki z cieczą magnetoreologiczną - zaawansowanym materiałem opracowanym pierwotnie przez NASA na potrzeby programów kosmicznych - mają gwarantować pełny i szczegółowy dźwięk. Ich uzupełnienie stanowi wzmacniacz Sony S-Master.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)