Głośniki bezprzewodowe Bose SoundLink Air i Bluetooth mobile II

Głośniki bezprzewodowe Bose SoundLink Air i Bluetooth mobile II

Głośniki bezprzewodowe Bose SoundLink Air i Bluetooth mobile II
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
13.09.2012 16:46, aktualizacja: 14.09.2012 09:18

Bose wprowadza na rynek dwa nowe głośniki bezprzewodowe SoundLink: cyfrowy system muzyczny SoundLink Air, pierwszy w historii firmy produkt z technologią Apple AirPlay, oraz głośnik SoundLink Bluetooth Mobile II

Bose wprowadza na rynek dwa nowe głośniki bezprzewodowe SoundLink: cyfrowy system muzyczny SoundLink Air, pierwszy w historii firmy produkt z technologią Apple AirPlay, oraz głośnik SoundLink Bluetooth Mobile II - unowocześnioną wersję przenośnego głośnika SoundLink, który miał swoją premierę w 2011 r. Dzięki nowym głośnikom możemy przesyłać muzykę z urządzeń mobilnych do systemu SoundLink Air przez sieć Wi-Fi lub do głośnika SoundLink Mobile II za pośrednictwem technologii Bluetooth.

Bose SoundLink Air - głośnik z Apple AirPlay
Cyfrowy system muzyczny SoundLink Air to głośnik bezprzewodowy, który pozwala przesyłać muzykę z takich urządzeń jak iPad, iPhone, iPod touch czy komputer z biblioteką iTunes za pośrednictwem technologii Apple AirPlay i sieci Wi-Fi. Korzystając z rozwiązania SoundLink Air możemy swobodnie korzystać z urządzenia, z którego przesyłana jest muzyka.

System SoundLink Air wyposażony jest w technologię waveguide firmy Bose, przetworniki neodymowe i technologię Bose cyfrowego przetwarzania sygnału, dzięki czemu generuje pełen detali dźwięk, który wypełnia pomieszczenie w pełnym zakresie częstotliwości niezależnie od poziomu głośności. System odtwarza muzykę w precyzyjny sposób - dźwięk jest czysty i naturalny, bez słyszalnych zniekształceń, czy przesadnego uwypuklenia poszczególnych częstotliwości.

Konfiguracja jest bardzo prosta. Aby przyłączyć system SoundLink Air do domowej sieci Wi-Fi, wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą znajdującego się w zestawie kabla USB, a następnie wejść na stronę Bose.com/wifisetup i wykonać kilka prostych kroków. Po zakończeniu konfiguracji w urządzeniu firmy Apple lub na komputerze z biblioteką plików iTunes (Mac lub PC) automatycznie pojawi się ikona AirPlay. Jej kliknięcie pozwala na natychmiastowe uruchomienie przesyłania muzyki do systemu SoundLink Air.

Rozwiązanie SoundLink Air udostępnia dwie opcje sterowania podstawowymi funkcjami: za pomocą urządzenia z systemem operacyjnym Apple iOS lub dołączonego pilota na podczerwień. Jest też wyposażone w gniazdo AUX-IN, umożliwiające podłączanie innych urządzeń audio oraz opcjonalny akumulator litowy do wielokrotnego ładowania, który zapewnia użytkownikom większą swobodę. System można odłączyć od zasilania, umieścić go w dowolnym miejscu w zasięgu sieci Wi-Fi i słuchać muzyki nieprzerwanie przez długie godziny.

Głośnik SoundLink Bluetooth Mobile II
Głośnik SoundLink został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 201. r. Rozwiązanie zaprojektowano pod kątem współpracy z większością urządzeń obsługujących technologię Bluetooth, takich jak iPhone, iPad, telefony z systemem Android czy tablety.

Inżynierowie firmy Bose wbudowali w system akustyczny nowe przetworniki neodymowe i udoskonalony algorytm cyfrowego przetwarzania sygnału. Dzięki połączeniu tych elementów z opatentowanymi przez firmę podwójnymi, przeciwstawnymi radiatorami pasywnymi, głośnik SoundLink Mobile II generuje niskie tony o większej głębi i nadaje większą wyrazistość i jasność dźwiękom o średniej i wysokiej częstotliwości.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Głośnik SoundLink Mobile II jest wyposażony w nową zintegrowaną z głośnikiem osłonę - składaną na pół, skórzaną lub nylonową, która służy także jako podstawka urządzenia. Aby nawiązać połączenie z głośnikiem, wystarczy rozwinąć osłonę i uruchomić połączenie Bluetooth ze smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem obsługującym tę technologię. Dodatkowo sześć ostatnio używanych urządzeń Bluetooth zostaje zapisanych w pamięci urządzenia, co eliminuje konieczność ponownego parowania. Transfer muzyki może odbywać się podczas wysyłania wiadomości SMS i e-mail lub podczas przeglądania stron internetowych. Aby wyłączyć system, należy po prostu zamknąć osłonę.

Dostępność: 1. września 2012

Cena: System SoundLink Air jest dostępny w błyszczącej, czarnej obudowie z metalowym wykończeniem głośnika w rekomendowanej cenie detalicznej 149. PLN. Opcjonalny akumulator litowy do wielokrotnego ładowania będzie sprzedawany oddzielnie za 499 PLN (rekomendowana cena detaliczna).

Głośnik SoundLink Mobile II jest dostępny w standardowej, czarnej wersji z nylonową osłoną w kolorze ciemnoszarym w cenie 1299 PLN lub w wersji premium z chromowanym wykończeniem z ciemnobrązową osłoną ze skóry w cenie 1499 PLN. Opcjonalne osłony nylonowe (w kolorze czerwonym lub niebieskim) i skórzane (w kolorze czarnym lub tan) można nabyć osobno w cenach odpowiednio 129 PLN i 199 PLN (wszystkie podane tu ceny to rekomendowane ceny detaliczne).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)