Nowa siedziba Onet.pl w Krakowie

02.08.2007 17:30, aktual.: 03.08.2007 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na terenie III kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie-Pychowicach za 150 mln zł ma zostać zbudowana nowa siedziba portalu internetowego Onet.pl i krakowskiego oddziału telewizji TVN. Docelowa ma tam pracować około tysiąca osób.

Przedstawiciele Grupy Onet, władz miasta i Uniwersytetu Jagiellońskiego podpisali list intencyjny w sprawie realizacji nowej inwestycji. _ - Bardzo się cieszymy, że pod jednym dachem znajdzie się produkcja internetowa i telewizyjna, bo pozwoli to stworzyć zaplecze nowej generacji, z konwergencją telewizji i internetu - _ mówił prezes Onet S.A. Łukasz Wejchert - http://www.internetstandard.pl/news/117558.html.

Najprawdopodobniej budowa rozpocznie się w przyszłym roku i trwać będzie przez kilka lat. Według Wejcherta o wyborze Krakowa na miejsce inwestycji zadecydował fakt, że tu mieści się już główna siedziba portalu oraz, że dobrze współpracuje się firmie z władzami miasta. Ponadto, jak podkreślał prezes, Uniwersytet Jagielloński kształci wysokokwalifikowanych specjalistów, którzy mogą później dołączyć do Grupy Onet.

Obszar kampusu, gdzie ma powstać nowa siedziba, wchodzi w skład krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od kilku lat działa już tam centrum oprogramowania Motorola.

Źródło: Onet

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)