Druga strona monitora: Wiemy gdzie jest siedziba internetu!

Druga strona monitora: Wiemy gdzie jest siedziba internetu!

Druga strona monitora: Wiemy gdzie jest siedziba internetu!
13.04.2012 12:00, aktualizacja: 13.04.2012 13:13

Pełna zwrotów akcji historia poszukiwań siedziby internetu. Prawda jest bliżej niż myślisz!

Codziennie uruchamiamy komputer i zaglądamy na WP.PL oraz dziesiątki innych stron w sieci. Jednak każdy musi w pewnym momencie życia zadać sobie to jedno, ważne pytanie... Skąd się bierze internet? No właśnie. Przecież nic nie bierze się z niczego, internet musi mieć gdzieś swoją siedzibę, bazę główną. Spróbowaliśmy jej poszukać... Oczywiście w internecie.

Pierwszy podejrzany - Google

Nasze poszukiwania rozpoczniemy od najbardziej prawdopodobnej lokalizacji - Google. Według danych alexa.com witryna google.com jest najpopularniejszą stroną świata. W Polsce grupa Google również jest niekwestionowanym numerem 1. Jej witryny odwiedza ponad 17 mln Polaków. Co więcej, niejedna osoba odwiedza strony takie jak WP.PL przez wpisanie www.wp.pl w polu wyszukiwarki, a nie w pasku adresu przeglądarki, no i jak wiadomo, wyszukanie google w google zniszczy internet - to musi o czymś świadczyć. Mając na uwadze wszystkie powyższe aspekty, z przekonaniem graniczącym z pewnością, sprawdzamy gdzie jest siedziba Google. Niestety okazuje się, że choć firma posiada główną siedzibę w Mountain View w Kaliforni, jej biura rozsiane są po całym świecie. Podobnie serwery Google znajdują się na całym globie. No i najważniejsze - firma została założona w 199. roku, a historia internetu sięga lat 60. XX
wieku. Nie jest więc możliwe, aby to Google było siedzibą internetu, szukamy dalej...

Obraz
© Siedziby Google rozproszone są po całym świecie - baza internetu musi być gdzie indziej (fot. google.com)

Drugi podejrzany - Facebook

Drugim kandydatem na właściciela siedziby internetu wydaje się być Facebook. W końcu to stąd trafiają w świat informacje o tym, co zjadł dzisiaj na śniadanie ten koleś, którego kompletnie nie kojarzysz, ale na Facebooku widnieje jako twój znajomy. To tutaj dowiadujesz się, że w twoim mieście będzie jutro impreza, w której udział zapowiedziało 17 kolejnych nieznanych ci osób i 3 koleżanki, z którymi nie rozmawiałeś od podstawówki. Ostatecznie, gdzie indziej sprawdzisz z kim spotyka się teraz twoja była? No właśnie - to musi być siedziba internetu. Nauczeni na przykładzie Google, zaczynamy jednak od sprawdzenia daty założenia spółki. 2004 rok, niestety również biura Facebooka nie mogą być siedzibą internetu, choć z pewnością mogą stanowić bazę główną informacji o internautach.

Obraz
© Takie zdjęcie widnieje na stronie Facebooka na... Facebooku. Laik mógłby uwierzyć, że trafił do siedziby internetu (fot. Facebook)

Rozwiązanie zagadki

Nie znajdując siedziby internetu w dwóch najbardziej prawdopodobnych miejscach, postanowiliśmy podejść do tematu z zupełnie innej strony. Dzisiejszy internet to multimedia, a jak multimedia to przede wszystkim filmy. Idąc tym tropem, szybko znajdujemy materiał wideo, który uwiecznił nie tyle siedzibę internetu, co byt nim zarządzający - router matkę. Film pokazuje ludzkość, która próbuje nawiązać kontakt z tym dziwnym, przypominającym router Linksys sprzętem. Zapis z konfrontacji ludzi z routerem matką możecie obejrzeć na poniższym zapisie wideo.

Niestety to tylko bajka - stworzona przez ludzi fikcyjna opowieść. Zawiedzeni fiaskiem poszukiwań siedziby internetu już chcieliśmy się poddać i pozostawić tę zagadkę niewyjaśnioną, gdy nagle, gdzieś na krańcach sieci znaleźliśmy odpowiedź. Okazuje się, że prawda była przez cały czas ukryta bliżej, niż ktokolwiek z nas mógł się spodziewać. Poniższy dokument stanowi postanowienie wrocławskiego sądu, a więc bardzo wiarygodnego źródła, który jasno stwierdza, że siedziba internetu znajduje się w Warszawie!

Obraz
© Siedziba internetu przez cały czas była bliżej niż mogliśmy się spodziewać (fot. http://olgierd.bblog.pl)

A teraz przyznajcie się - myśleliście, że nasze poszukiwania będą całkowicie bezowocne?

_ Grzegorz Barnik - WP.PL _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)