Testy DVB-H w Krakowie

Testy DVB‑H w Krakowie

Testy DVB-H w Krakowie
19.05.2008 13:37

Emitel rozpoczął emisję testową 13 kanałów telewizyjnych w standardzie DVB-H z wykorzystaniem między innymi nadajnika 9600 DTH 50, który na czas testów zapewniła firma Alcatel-Lucent.

_ Testy na terenie Krakowa stanowią zapowiadane wcześniej rozszerzenie zakresu geograficznego testów prowadzonych przez Emitel we współpracy z czterema operatorami telefonii komórkowej. Testowa emisja programów cyfrowych jest możliwa dzięki współpracy z nadawcami telewizyjnymi oraz przy wsparciu UKE. W ramach testów realizowana jest emisja takiej samej treści jak w ramach testów na terenie Warszawy. _ - powiedział Sławomir Jędrzejczyk prezes firmy TP Emitel.

Celem przedsięwzięcia jest z jednej strony zweryfikowanie zasięgu transmisji DVB-H w terenie o zabudowie innej niż aglomeracja miejska Warszawy, a z drugiej strony przetestowanie rzeczywistych zasięgów pracy nadajnika, którego zadaniem będzie zwiększenie dostępności usług DVB-H wewnątrz budynków.

Testy będą prowadzone przez kilka miesięcy. Sygnał odbierany jest w promieniu kilku kilometrów od nadajnika, dzięki czemu telewizję mobilną można odbierać w centrum miasta np. na rynku starego miasta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)