ESET otwiera nowe większe biuro w Krakowie

ESET otwiera nowe większe biuro w Krakowie

02.02.2010 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma ESET, producent ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, nieco ponad rok po otwarciu w Krakowie swojego polskiego oddziału Research & Development zmienia dotychczasową siedzibę na większą i zapowiada start nowej kampanii rekrutacyjnej.

ESET, który posiada sieć dystrybutorów w ponad 11. krajach na całym świecie i oddziały ulokowała w San Diego, Bristolu, Buenos Aires oraz w Pradze, ponad rok temu utworzyła pierwszy oddział Reseach & Development wybierając na siedzibę swojego biura Kraków. Wybór podyktowany był doskonałą renomą, jaką cieszą się polscy specjaliści branży IT na całym świecie. Jak się okazało decyzja ta była wyjątkowo trafna, a dynamiczny rozwój oddziału spowodował, że nieco ponad rok po otwarciu krakowskie biuro ESET zmienia swoją siedzibę na większą.

- Wybór Krakowa na siedzibę polskiego oddziału był strzałem w dziesiątkę. Miasto oraz marka naszej firmy są na tyle atrakcyjne, że o pracę u nas starają się osoby z całej Polski, a nawet spoza kraju - stwierdza Jakub Dębski, dyrektor polskiego oddziału Research & Development firmy ESET, w przeszłości prowadzący największe polskie projekty rozwiązań antywirusowych. -W bieżącym roku planujemy zatrudnić kilkanaście nowych osób, głównie analityków i developerów IT. Na najlepszych czekają już miejsca w naszym nowym biurze –. dodaje Jakub Dębski.

Obraz
© Jakub Dębski

Rekrutacja nowych pracowników do krakowskiego biura ESET rozpocznie się już wkrótce. Na potencjalnych kandydatów będzie czekać m.in. zadanie typu CrackMe, które wymaga zaawansowanych umiejętności informatycznych oraz wiedzy z zakresu inżynierii wstecznej. Poprawne rozwiązanie tego i kilku innych zadań zagwarantuje najlepszym kandydatom zaproszenia do udziału w kolejnym etapie rekrutacji.

Otwarcie nowego, większego biura ESET w Krakowie planowane jest na początek lutego i związane jest z bardzo szybkim jego rozwojem na tle całej struktury firmy ESET, która od lat znajduje się w gronie pięciuset najszybciej rozwijających się firm rankingu Deloitte’s Technology Fast 500. Polskie biuro oficjalnie otworzą Miroslav Trnka, CEO firmy ESET wraz z Jakubem Dębskim, dyrektorem krakowskiego oddziału R&D.

Dotychczasowa praca polskich informatyków zatrudnionych w oddziale R&D firmy ESET pozwoliła na opracowanie i wdrożenie m.in. nowych funkcjonalności wykorzystywanych obecnie w produktach ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, po które sięgają użytkownicy komputerów na całym świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)