Nowa funkcja w Google: podgląd strony w wyszukiwarce

Nowa funkcja w Google: podgląd strony w wyszukiwarce

09.11.2010 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google przedstawiło dzisiaj nową funkcję wyszukiwania o nazwie Podgląd w wyszukiwarce – interaktywne narzędzie, które tworzy wizualny podgląd wyników wyszukiwania i pomaga określić, która witryna internetowa jest najbardziej odpowiednia dla potrzeb użytkownika.

Ostatnim udoskonaleniem wyników wyszukiwania Google był Google Instant, który przewiduje wyniki wyszukiwania w trakcie wpisywania zapytania przez użytkownika. Rozwiązanie to znacznie oszczędza czas wyszukiwania informacji. Na tym jednak nie kończy się proces wyszukiwania. Po wstępnym uzyskaniu odpowiednich wyników wyszukiwania użytkownik musi wybrać stronę, którą odwiedzi. Funkcja Podgląd w wyszukiwarce (Instant Previews) ma według Google ułatwic podjęcie decyzji poprzez możliwośc szybkiego porównania wyników poprzez funkcję zobaczenia wyglądu strony przed jej otworzeniem, a także poprzez podkreślenie istotnych treści - fragmenty tekstu zawierające wyszukiwane wyrażenie zostają podświetlone.

Żeby wypróbować funkcję, należy kliknąć jednokrotnie na szkło powiększające, znajdujące się obok tytułu wyniku wyszukiwania, który zainteresuje użytkownika. Wizualny podgląd witryny pojawi się z prawej strony wyników wyszukiwania. Teraz wystarczy już tylko umieścić kursor myszy na dowolnym innym wyniku, żeby zobaczyć jego podgląd. Użytkownicy, którzy od niedawna nie korzystają z myszy podczas nawigacji w Google, mogą wyświetlić podgląd, naciskając klawisz strzałki w prawo.

Obraz

W powyższym przykładzie podgląd pojawia się z prawej strony. W pomarańczowym polu podświetolne zostało automatycznie miejsca występowania wyszukiwanych haseł.

Funkcja Podgląd Wyszukiwania jest pomocna podczas wykonywania większości zadań wyszukiwania.

Funkcja Instant Previews dostępna jest od dziś, w ciągu kilku następnych dni będzie można wykorzystywać ją do wyszukiwania informacji w ponad 40 językach, w tym polskim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)