Nowa funkcja wyszukiwarki Google

Nowa funkcja wyszukiwarki Google

Nowa funkcja wyszukiwarki Google
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
29.05.2017 10:31, aktualizacja: 29.05.2017 10:54

Wpisujesz hasło, a wyszukiwarka pokazuje… twoje prywatne dane. To nowość w Google'u.

Spokojnie, widzisz je tylko ty, nikt więcej. Na dodatek nie zawsze - wyszukiwarka działa normalnie. Nowość to zakładka “Osobiste”, która skupia się na prywatnych danych zebranych przez Google. Jak to działa?

Wpisujesz hasło “Gdańsk”. W zakładce “Osobiste” wyszukiwarka pokazuje treści związane wyłącznie z tobą. Czyli np. zdjęcia zrobione w trakcie podróży do Gdańska, znajdujące się w usłudze Google Zdjęcia. Oprócz tego widoczne są również wiadomości z Gmaila, zawierające wyszukiwane hasło.

Komu przyda się nowość w wyszukiwarce Google’a?

Korzystając z zakładki “Osobiste”, łatwiej znaleźć interesujące nas rzeczy - od razu widzimy zdjęcia, bardzo szybko możemy sprawdzić np. rezerwację. Nie trzeba uruchamiać konkretnej usługi - Gmaila lub Dysku - tylko od razu wyskakuje to, co nas interesuje.

Czy to bezpieczne?

Google zapewnia, że tylko my możemy obejrzeć wyświetlane dane. Bez zalogowania na konto Google funkcja “Osobiste” nie będzie działać.

Gdzie znaleźć “Osobiste”?

Obraz
© google

Jeżeli nie wyświetla się na standardowym pasku - obok Wiadomości czy Filmów - znajdziecie tę funkcję w kategorii “Więcej”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)