Nie będzie drugiej bety Windows 7

Nie będzie drugiej bety Windows 7

Nie będzie drugiej bety Windows 7
Źródło zdjęć: © Microsoft
30.01.2009 21:32, aktualizacja: 02.02.2009 01:01

Microsoft poinformował, że nie zamierza wydawać drugiej wersji beta swojego najnowszego systemu operacyjnego, Windows 7. Kolejne zaprezentowane wydanie ma być prawie końcową wersją komercyjną.

Steven Sinofski, stojący na czele inżynierów pracujących nad systemem Windows, potwierdził we wpisie na blogu, że jego firma nie zamierza wypuścić drugiej wersji beta Windows 7. Kolejną wersją będzie RC, czyli wydanie określane jako prawie gotowe do wprowadzenia na rynek. Będzie ono przeznaczone dla testerów, których zadaniem będzie wyszukanie ewentualnych nieprawidłowości w działaniu systemu oraz aplikacji.

Wciąż jednak nie wiadomo kiedy Microsoft zamierza wydać wersję RC, a tym bardziej RTM ( dla wydawców ) oraz GA ( dostępną dla klientów ). Cały czas podtrzymywana jest teza, że nowy system powinien pojawić się na półkach sklepowych w sezonie letnim, czyli w okolicach przerwy wakacyjnej.

Mimo tak optymistycznych prognoz odnośnie premiery nowego systemu Microsoftu, partnerzy handlowi otrzymali informację, że na chwilę obecną trudno jest ustalić nawet przybliżoną datę premiery Windows 7. Może się więc zdarzyć tak, że nastąpi ona dopiero na początku przyszłego roku. Oficjalnie Microsoft cały czas utrzymuje, że następca Windows Vista pojawi się trzy lata po jego premierze. A wczoraj, tj. w czwartek, minęły dopiero dwa lata od tego wydarzenia.

Sinofsky stwierdził również, że w jego wpisie na blogu nie należy dopatrywać się jakichkolwiek zapewnień odnośnie nowego systemu. Pojawiające się tam informacje są tylko luźnymi informacjami i nie zawsze mają one pokrycie w rzeczywistości. Między innymi dlatego, że tworzenie systemu operacyjnego nie jest rzeczą prostą i zawsze mogą mieć miejsce nieprzewidziane zdarzenia.

Tymczasem Microsoft zapowiedział, że Service Pack 2 dla systemu Windows Vista zostanie wydany najprawdopodobniej w drugim kwartale b.r.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)