Nowe bezpłatne aplikacje na Windows 7

Nowe bezpłatne aplikacje na Windows 7
Źródło zdjęć: © Microsoft

04.10.2010 10:05, aktual.: 04.10.2010 14:08

Firma Microsoft udostępniła dziś finalną wersję najnowszego pakietu bezpłatnych aplikacji Windows Live Essentials 2011 na Windows 7. W skład zestawu wchodzą m.in. Movie Maker – program do montażu filmów, Galeria Fotografii do katalogowania i obróbki zdjęć, komunikator Messenger, klient poczty Live Mail, Family Safety do monitorowania aktywności dzieci w internecie oraz Live Mesh, dzięki któremu zsynchronizujemy pliki pomiędzy wszystkimi naszymi urządzeniami. Wszystkie aplikacje dostępne są w polskiej wersji językowej.

Galeria Fotografii wyszuka zdjęcia na komputerze, karcie pamięci czy aparacie cyfrowym. Następnie, można poprawić ich jakość lub wyretuszować przy pomocy narzędzi znanych z profesjonalnych programów graficznych. Zdjęcia mogą być lepsze dzięki funkcji Photo Fuse, wykorzystującej najlepsze elementy różnych zdjęć w celu połączenia ich w jedno ujęcie.

Z badań Microsoft wynika, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych aż 7. procent użytkowników internetu udostępnia zdjęcia i filmy na serwisach społecznościowych. Galeria Fotografii umożliwia wstawienie zdjęć na Facebooka, Flickr czy MySpace wprost z naszego komputera, bez opuszczania programu.

Movie Maker jest programem do montażu filmów. Prosty interfejs z wstążką znaną z pakietu MS Office, ułatwia montaż wideo bez względu na to, czy nagraliśmy film za pomocą telefonu komórkowego, czy kamery cyfrowej. W nowej wersji można korzystać z ponad 6. nowych i oryginalnych przejść montażowych oraz 23 efektów wizualnych. Ukończony film zapiszemy między innymi w rozdzielczości HD na dysku komputera, wypalimy na płycie DVD, umieścimy wprost z programu na naszych profilach w serwisach YouTube lub Facebook, a także skopiujemy na osobisty wirtualny dysk SkyDrive, gdzie do dyspozycji mamy aż 25 GB przestrzeni.

Windows Live Mail to klient poczty, pozwalający na zarządzanie wieloma kontami oraz kalendarzami z jednego miejsca, nawet gdy nie jesteśmy aktualnie podłączeni do internetu. Program jest już zintegrowany z komunikatorem Messenger, dzięki czemu na bieżąco można zobaczyć, kto z naszych znajomych jest dostępny online. Wiadomości pocztowe oraz pochodzące z kanałów RSS można porządkować według wątków, a także w tradycyjny sposób, czyli np. według dat czy nadawców itp. Poczta pozwala również na przesyłanie bardzo dużych załączników, gdyż użytkownicy mają do dyspozycji 2. GB wolnego miejsca na zdjęcia i dokumenty na wirtualnym dysku SkyDrive.

Coraz więcej osób posiada więcej niż jeden komputer, a do tego jeszcze telefon komórkowy czy inne urządzenie mobilne. Aplikacja Live Mesh połączy je wszystkie w naszej osobistej chmurze i umożliwi wymianę plików, zdjęć i filmów wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu. Aplikacja posiada intuicyjny interfejs, więc nawet początkujący użytkownik będzie mógł bez problemu korzystać z darmowej wirtualnej przestrzeni dyskowej o objętości 5 GB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)