Microsoft udostępnia Windows 7 RTM

Microsoft udostępnia Windows 7 RTM
Źródło zdjęć: © Microsoft

06.08.2009 09:30, aktual.: 06.08.2009 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartek, 6 sierpnia, przewidziane jest udostępnienie przez Microsoft wersji "ready to manufacture" najnowszego Windows. W RTM "siódemki" będą mogli początkowo zaopatrzyć się subskrybenci TechNetu, MSDN oraz wybrani beta-testerzy.

Zakończenie prac nad Windows 7 (a także Windows Server 200. R2) zostało oficjalnie ogłoszone przez firmę z Redmond 22 lipca br. Zapowiedziano wtedy, że właśnie 6 sierpnia 2009 system RTM zostanie udostępniony użytkownikom usług TechNet i Microsoft Developers Network. Do dystrybucji trafi wydanie anglojęzyczne Windows 7, pozostałe wersje językowe zostaną udostępnione 1 października.
Windows Server 200. R2 ma znaleźć się na stronach TechNet i MSDN w połowie sierpnia.
Windows 7 trafi do sprzedaży 22 października. Producent nie przewiduje udostępnienia systemu przynajmniej w wersji RTM użytkownikom indywidualnym, zatem aby zaopatrzyć się weń w legalny sposób, trzeba czekać do dnia premiery rynkowej (wydanie RTM krąży w sieciach od niemal miesiąca - build systemu noszący numer 7600.1638. był dostępny w serwisie Mininova już 16 lipca).
Od piątku, 7 sierpnia, system będzie dostępny dla firm uczestniczących w programie partnerskim Microsoftu (Software Assurance).

Wciąż można bezpłatnie ściągać i instalować wersję Windows 7 RC - Microsoft pozwoli na to do 20 sierpnia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)