Microsoft opóźnia premierę Windows Mobile 7

Microsoft opóźnia premierę Windows Mobile 7
Źródło zdjęć: © IDG

23.09.2008 16:01, aktual.: 23.09.2008 16:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poinformował niektórych ze swoich partnerów, że będzie zmuszony opóźnić premierę nowej wersji systemu Windows Mobile. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych przez użytkowników aktualizacji dla smartfonów obsługujących ten system.

W nowym systemie spodziewane są takie nowości jak zaawansowane rozpoznawanie gestów, możliwe że nawet takie same jak u najpoważniejszego konkurenta czyli iPhone'a oraz prawdopodobnie możliwość użycia wbudowanego w urządzenie aparatu cyfrowego jako czytnika takich gestów. Nowości można się spodziewać również od specjalnej grupy roboczej, zajmującej się tylko i wyłącznie funkcją rozpoznawania mowy.

Partnerzy Microsoftu spodziewali się premiery nowego mobilnego Windowsa na początku przyszłego roku, jednak zostali poinformowani przez Microsoft, że nie nastąpi to wcześniej, niż w jego połowie. Jest to poważny cios dla producentów, którzy wraz z premierą nowej wersji systemu mieli nadzieję na rozpoczęcie prawdziwej rywalizacji z iPhonem. Co więcej, sytuacja na rynku smartfonów z każdym dniem staje się coraz trudniejsza dla Microsoftu, zwłaszcza jeśli brać pod uwagę fakt, że za chwilę ma debiutować pierwszy telefon z systemem Android, a także nowe modele BlackBerry produkowane przez firmę RIM.

Na obecną chwilę Microsoft nie planuje radykalnej aktualizacji dotychczasowego Windowsa Mobile przed premierą wersji 7, jednak do tego czasu pojawi się kilka zmian. Główna z nich będzie dotyczyła implementacji silnika renderującego Internet Explorer 6. Pozwoli to na wyświetlanie bogatych w treści stron WWW obsługujących Flash oraz aplikacje Ajaksowe.

Menedżer z Microsoftu odpowiedzialny za mobilnego Windowsa stwierdził, że klienci nie mają ochoty czekać tak długo na aktualizacje swoich systemów. W związku z tym zaprosił on do współpracy firmy zewnętrzne (m.in. HTC), które już opracowały odpowiednie nakładki na swoje produkty, zwiększając w ten sposób ich funkcjonalność.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)