Windows 10 prawie równie popularny wśród graczy co Windows 7

Windows 10 prawie równie popularny wśród graczy co Windows 7

Windows 10 prawie równie popularny wśród graczy co Windows 7
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
03.02.2016 11:45, aktualizacja: 03.02.2016 12:36

Użytkownicy największej pecetowej platformy dla graczy dużo chętnej instalują aktualizacje do Windows od innych. A to powoduje, że już w grudniu ilość użytkowników Windows 7 prawie się zrównała z tą dotyczącą Windows 10.

Według ankiety przeprowadzonej przez użytkowników Steama, Windows 10 jest już wykorzystywany przez 34 proc. graczy, ustępując tylko systemowi Windows 7, który kontroluje nieco ponad 42 proc. tego rynku.

Główni "przesiadkowicze" to użytkownicy Windows 8.1, najprawdopodobniej z uwagi na posiadanie sprzętu nowszej generacji, a także z uwagi na ogólny brak sympatii względem tej wersji systemu Microsoftu. Udziały Windows 7 również się systematycznie kurczą.

Na świecie zaktualizowano do Windows 1. już ponad 200 milionów urządzeń. Według StatCounter, "dziesiątka" jest drugim pod względem popularności na świecie systemem operacyjnym na urządzeniach PC. W Polsce system zajmuje trzecie miejsce w tej kategorii z ponad 13 procentowym udziałem. Użytkownikom poprzednich edycji Windows zostało już tylko pół roku na skorzystanie z oferty bezpłatnej aktualizacji do Windows 10.

Wszystko wskazuje na to, że udział Windows 1. nadal będzie rósł. Według szacunków Microsoft, do końca 2018 roku miliard urządzeń na całym świecie będzie wyposażonych w ten system.

IDC twierdzi, że to właśnie za sprawą możliwości oferowanych przez Windows 10. rynek urządzeń 2w1 i tabletów będzie rozwijał się dynamiczniej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nie będzie symulatora mrówki?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)