Nawigacja Garmin dēzl 560 LT - dla ciężarówek

Nawigacja Garmin dēzl 560 LT - dla ciężarówek

31.03.2011 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Garmin zaprezentował nową serię nawigacji dēzl, która została zaprojektowana z myślą o kierowcach ciężarówek. Model dēzl 560LT wyposażono w duży, 5-calowy ekran oraz głośniki o zwiększonej mocy. Dodatkowo, urządzenie oferuje dostęp do bazy przydatnych punktów POI (serwisy samochodowe, restauracje, stacje benzynowe), informacji na temat ograniczeń dla samochodów ciężarowych oraz rozbudowane opcje planowania i kalkulowania trasy, bazujące na technologii Garmin nüRoute.

Garmin 560LT pozwala na wyświetlanie na bieżąco informacji na temat danej trasy, z uwzględnieniem remontowanych odcinków czy ewentualnych opóźnień w ruchu, sugerując przy tym najkorzystniejszą trasę - dzięki zintegrowanemu odbiornikowi TMC. Usługa Lifetime Traffic zapewnia bezpłatną, bezterminową subskrypcję komunikatów drogowych.

Zainstalowane mapy pozwalają na uzyskanie szczegółowych informacji na temat danej drogi z uwzględnieniem nazw ulic czy ewentualnych obostrzeń dotyczących ciężarówek, takich jak ograniczenia masy samochodu, długości, wysokości czy przewozu materiałów niebezpiecznych. Dzięki możliwości zapisu kilku profili samochodów w pamięci nawigacji, można szybko i bezpiecznie wyznaczyć najlepszą trasę dla pojazdu, którym aktualnie się poruszamy, lub ładunku, który jest przewożony.

Obraz
© (fot. Garmin)

Nawigacja pozwala także na monitorowanie trasy z uwzględnieniem zużycia paliwa. Automatycznie zapisywane w archiwum dane dotyczące długości drogi umożliwiają określenie zużycia paliwa na poszczególnych jej odcinkach.

W modelu 560LT zastosowano znaną już z innych nawigacji Garmin funkcję asystenta pasa ruchu.

*nüRoute - inteligentne kalkulowanie i wyznaczanie trasy *
Funkcja trafficTrends ma według producenta zapewnić efektywne wyznaczanie tras i dostarczanie dokładnych informacji o godzinie przybycia. Nawigacja powinna wybrać właściwą drogę na podstawie historycznych danych oraz ustalonych przez Garmin trendów ruchu w danej okolicy o konkretnych porach dnia. Funkcja myTrends zapamiętuje natomiast często wybierane punkty docelowe i podpowiada cel bez potrzeby aktywacji trasy, wyświetlając godzinę przybycia i najlepszą propozycję trasy na podstawie informacji o ruchu drogowym.

Sugerowana cena detaliczna dla dēzl 560LT wynosi *1599 PLN. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)