Garmin: topowa nawigacja nuvi

Garmin: topowa nawigacja nuvi

Garmin: topowa nawigacja nuvi
07.01.2009 22:02, aktualizacja: 08.01.2009 11:17

Garmin przedstawił dzisiaj swoją nową nawigację z serii nuvi. Model 885T będzie przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Jedną z nowości wprowadzanych na rynek wraz z tym modelem ma być możliwość wykupu jednorazowego abonamentu na cokwartalne aktualizacje map. Będzie on obowiązywać do czasu zaprzestania przez producenta wydawania uaktualnień dla tego urządzenia.

Nuvi 885. posiada ekran o przekątnej 4,3 cali. Nowością w stosunku do modelu 880T jest wprowadzenie asystenta pasa ruchu. Dzięki temu użytkownik nie tylko będzie wiedział w którą stronę należy jechać, ale także na którym pasie należy się ustawić, aby bezpiecznie wykonać kolejny manewr. Oprócz tego z urządzeniem będą dostępne dodatkowe usługi, m.in. MSN Direct, który pozwoli np. na sprawdzanie aktualnych informacji miejskich.

Obraz
© (fot. IDG)

Model 885T posiada obsługę komend głosowych oraz pozwala na przeprowadzanie rozmów z wykorzystaniem interfejsu Bluetooth. Nadajnik FM umożliwia odsłuchiwanie komunikatów przekazywanych przez nawigację za pomocą radia samochodowego. W urządzeniu domyślnie będą wgrane mapy Ameryki Północnej oraz Puerto Rico.

Ceny nielimitowanej ilości aktualizacji map zaczynają się od 120 dolarów za mapy Ameryki Północnej. Aktualizacja w ten sam sposób terenów Europy będzie oznaczać wydatek 140 dolarów. Natomiast za uaktualnienie obydwu map trzeba będzie zapłacić 150 dolarów. Jednorazowa aktualizacja oznaczać będzie wydatek w wysokości 70 dolarów.

Nuvi 885T pojawi się na rynku pod koniec marca w cenie około 800 dolarów. Zubożona o interfejs Bluetooth oraz usługę MSN Direct wersja będzie o 100 dolarów tańsza.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)