Garmin zūmo 220 - nawigacja dla motocyklistów

Garmin zūmo 220 - nawigacja dla motocyklistów

Garmin zūmo 220 - nawigacja dla motocyklistów
Źródło zdjęć: © Garmin
01.06.2010 12:00, aktualizacja: 01.06.2010 13:14

Firma Garmin ogłasza wprowadzenie na rynek zūmo 220 – nawigacji motocyklowej wyposażonej w wytrzymałą obudowę, 3,5 calowy ekran dotykowy, złącze Bluetooth oraz funkcję asystenta pasa ruchu. Zūmo 220 zostało skonstruowane z odpornych na wilgoć i wstrząsy materiałów, wytrzymałych nawet na rozpylenie paliwa oraz oddziaływanie promieni UV.

Nawigacja zūmo 220. wyposażona została w 3,5 calowy kolorowy ekran dotykowy, który zapewnia wygodny dostęp do potrzebnych w drodze informacji. Na ekranie wyświetlane są ograniczenia prędkości oraz szczegółowe wskazówki dotyczące najbliższego skrętu. Dzięki możliwościom wyznaczania trasy, takim jak asystent pasa ruchu, zyskujemy graficzną informację o tym, którym pasem ruchu należy się poruszać. Asystent pasa ruchu jest szczególnie przydatny podczas skomplikowanych skrzyżowań i rozjazdów.

Obraz
© (fot. Garmin)

Zūmo 220 dostarcza również niezbędnych podczas podróży danych, takich jak prędkość, kierunek, wysokość nad poziomem morza oraz wskaźnik zużycia paliwa przypominający o tym, że należy zatankować. Urządzenie wyposażone zostało w złącze Bluetooth, dzięki czemu komunikaty głosowe mogą być przekazywane nie tylko za pośrednictwem wbudowanego głośnika, ale również bezprzewodowo przy użyciu zestawu słuchawek lub kasku Bluetooth. Zestaw akcesoriów dołączony do zūmo 22. sprawia, że urządzenie jest gotowe do montażu i użycia zaraz po zakupie. W standardowym wyposażeniu znajdują się:

- uchwyt samochodowy z przyssawką
- uchwyt motocyklowy z elementami montażowymi
- Ładowarka sieciowa
- Motocyklowy przewód zasilający
- Przewód zasilający z gniazda zapalniczki
- Kabel USB
- Podkładka na deskę rozdzielczą
- Płyta DVD z mapą City Navigator Europe obejmującą 4. państwa Europy oraz aplikacją MapSource

Zaimplementowana w zūmo 22. funkcja „Gdzie jestem?” ułatwia odnalezienie najbliższych punktów POI takich jak szpitale, komisariaty policji, stacje benzynowe. Niezależnie od tego, po jakim kraju się poruszamy, zūmo 220 automatycznie dostosowuje się do aktualnej strefy czasowej.

Najnowsza nawigacja zūmo została również wyposażona w zestaw podróżny obejmujący takie aplikacje, jak przeglądarka zdjęć, zegar światowy, przelicznik walut i jednostek oraz kalkulator. Bezpieczeństwo zapewnia funkcja antykradzieżowa - Garmin Lock

Użytkownicy zūmo 22. zyskują również możliwość udostępniania zarejestrowanych śladów wypraw i wyświetlanie ich w GoogleEarth. Wymiana tras z innymi użytkownikami, możliwa jest dzięki internetowej platformie społeczności motocyklistów zümo Connect. Platforma pozwala także na wyświetlenie dystansu, średniej prędkości i profilu wysokości pokonanej trasy oraz umieszczanie na stronie zdjęć z wypraw użytkowników.

Dołączona do urządzenia aplikacja MapSource pomoże zwiększyć funkcjonalność zūmo 220. Po podłączeniu nawigacji do komputera użytkownicy mogą dzięki niej wgrywać mapy, planować trasy, tworzyć własne POI, a także przeglądać przebyte trasy z poziomu komputera. Zūmo 220 wyposażone jest w mapy drogowe City Navigator z możliwością rozszerzenia danych mapowych o dedykowane mapy topograficzne.

Wbudowana bateria litowo –. jonowa umożliwia korzystanie z urządzenia maksymalnie do 8 godzin w zależności od trybu użytkowania.

Planowana cena detaliczna zūmo 220 – 1599 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)