Ręczna nawigacja turystyczna Garmin GPSMap 64

Ręczna nawigacja turystyczna Garmin GPSMap 6423.01.2014 12:21
Ręczna nawigacja turystyczna Garmin GPSMap 64
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Garmin zaprezentował nową serię ręcznych urządzeń nawigacyjnych oznaczonych jako GPSMap 64. Urządzenia nowej serii korzystają zarówno z satelit GPS, jak i z systemu GLONASS. Zostały także wyposażone w antenę quad helix, zoptymalizowany wyświetlacz, podwójny system zasilania oraz łączność bezprzewodową, zwiększającą możliwości komunikacyjne przy użyciu technologii Live Track i Smart Notifications.

Odbiornik GPS i GLONASS, a także antena quad helix zwiększają możliwości lokalizacyjne urządzeń z serii 64. Dzięki temu można precyzyjnie określić swoją pozycję, nawet w osłoniętych, gęsto zalesionych miejscach czy dolinach. Włączenie w zakres urządzenia satelity GLONASS pozwala na określenie pozycji użytkownika przeciętnie około 20% szybciej niż przy użyciu samego sygnału GPS.

Seria GPSMAP 6. to trzy różne, wytrzymałe i wodoodporne (IPX7) modele. Podstawowy model GPSMap 64 posiada jasny 2,6-calowy kolorowy wyświetlacz typu „transflective”, który obsługiwany jest za pomocą przycisków. Kolejny model oznaczony jako GPSMap 64s wyposażony jest dodatkowo w wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy elektroniczny kompas. Pozwala on również na uzyskanie bezprzewodowej łączności i transfer danych do innych kompatybilnych ręcznych urządzeń Garmin oraz aplikacji mobilnych, a także na korzystanie z technologii Smart Notification.

Po sparowaniu 64. z kompatybilnym iPhone’m (4s lub nowszym) użytkownicy mogą odbierać pocztę elektroniczną, smsy oraz powiadomienia bezpośrednio z poziomu nawigacji. Wraz z modelem 64s użytkownik otrzymuje także bezpłatną roczną subskrypcję usługi BirdsEye Satellite Imagery. Urządzenia są kompatybilne z wieloma rodzajami map, dzięki czemu sprawdzą się zarówno na szlaku (mapy topograficzne) jak i na wodzie (BlueChart® g2), czy podczas podróży samochodem (City Navigator NT). Urządzenia GPSMAP 64 i 64s zostały wyposażone w 4 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart micro SD.

Najwyższy model 64st, oprócz wymienionych funkcji posiada także preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy, dzięki czemu można znaleźć interesujące miejsca, podając nazwę lub pobliski punkt, oraz uzyskać dostęp do opisów roślinności, ukształtowania terenu i sieci ścieżek na danym obszarze. Do 8GB zwiększona została pamięć wewnętrzna.

Urządzenia są zgodne z formatem Garmin Custom Maps, który umożliwia przekształcenie papierowych i elektronicznych map do postaci, w której można je bezpłatnie pobrać do urządzenia. Poprzez zastosowanie modułu ANT+, modele 64. i 64st są także kompatybilne z opcjonalnymi zewnętrznymi czujnikami takimi jak czujnik temperatury tempe, czujnik kadencji czy tętna. Mogą one także posłużyć do zdalnego sterowania kamerą sportową Virb.

Nawigacje posiadają zoptymalizowany podwójny system zasilania –. standardowe baterie AA oraz zestaw NiMH, który można ładować po wyczerpaniu (sprzedawany osobno).

Ceny: od 300 do 500 Euro (od około 1250 do około 2100 zł)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)