IFA 2012: Nowości TomTom - nawigacja dla ciężarówek, HD Traffic 6.0 i nowa aplikacja na androida

IFA 2012: Nowości TomTom - nawigacja dla ciężarówek, HD Traffic 6.0 i nowa aplikacja na androida

IFA 2012: Nowości TomTom - nawigacja dla ciężarówek, HD Traffic 6.0 i nowa aplikacja na androida
Źródło zdjęć: © TomTom
31.08.2012 13:53, aktualizacja: 31.08.2012 14:41

Firma TomTom zaprezentowała podczas targów IFA w Berlinie najnowszą wersję usług HD Traffic, źródła o bieżącej sytuacji na drodze. HD Traffic 6.0 oferuje jeszcze dokładniejsza informację o robotach drogowych, zamkniętych drogach i korkach.

Nowości w HD Traffic:
- Jeszcze dokładniejsza informacja o sytuacji na drodze. Lokalizacja korków drogowych jest raportowana 5 razy dokładniej niż w poprzednich wersjach usługi i 15 razy dokładniej niż standardowe TMC (Traffic Message Channels).
- Dokładniejsze informacje o robotach drogowych i zamkniętych drogach. Społeczność TomTom na co dzień poruszająca się po drogach otrzymuje informacje o robotach i zamkniętych ulicach nawet w przypadku, gdy nie informują o tym oficjalne źródła. Testy wykazały, że wersja 6.0 jest dokładniejsza od 5.0 pod kątem zamkniętych dróg aż o 65%. Automatyczne aktualizacje usług TomTom obejmują do 90. informacji o pracach drogowych pochodzących ze źródeł rządowych i medialnych.

TomTom HD Traffic otrzymał rekomendację organizacji TÜV SÜD Group za bardzo dokładną i szczegółową informację o korkach na autostradach, drogach szybkiego ruchu i innych głównych drogach.

HD Traffic 6.0 jest dostępny jako część usług TomTom LIVE. Automatyczna aktualizacja do wersji 6.0 jest dostępna dla osób korzystających obecnie z usług LIVE.

HD Traffic 6.0 będzie dostępny w Polsce przed końcem 201. roku.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kolejną zaprezentowaną na targach IFA propozycją firmy TomTom jest nowa aplikacja nawigacyjna dla systemu Android. Aplikacja będzie łączyć w sobie nawigację, mapy i technologię omijania korków. Aplikacja będzie dostępna od października 201. r.

Zapowiedź nowej aplikacji nastąpiła wkrótce po wprowadzeniu na rynek nowego uchwytu samochodowego z zestawem głośnomówiącym TomTom Car Kit dla smartfonów. Nowy uchwyt pozwala użytkownikom ładować telefon, a wbudowany głośnik zapewnia dźwięk.

Aplikacja TomTom do Androida zaoferuje kierowcom następujące funkcje:
• Mapy TomTom –dostępne na smartfonach, również tam, gdzie nie ma zasięgu telefonii komórkowej oraz bez konieczności wykupywania dodatkowych pakietów danych.
• Usługa Lifetime maps. Bezpłatne aktualizacje.
• IQ Routes.
• Zaawansowany asystent pasów ruchu.
• Wymawiane nazwy ulic.
• Widok 2D/ 3D mapy.
• TomTom HD Traffic. Usługa do nabycia z poziomu aplikacji.
• TomTom Speed Cameras. Usługa do nabycia z poziomu aplikacji - ostrzega o ruchomych i stacjonarnych fotoradarach.

Więcej szczegółów, informacja o cenie i dostępności będą dostępne bliżej daty wprowadzenia aplikacji na rynek.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Na targach IFA firma TomTom zaprezentowała także profesjonalną technologię nawigacyjną dedykowaną kierowcom ciężarówek - dzięki PRO 515. TRUCK LIVE kierowcy mogą jeździć po Europie trasami przyjaznymi dla ciężarówek, unikając ograniczeń związanych z wymiarami, wagą i przewozem materiałów niebezpiecznych.

Nawigacja PRO 515. TRUCK LIVE oferuje również rok bezpłatnych usług LIVE, w tym usługę TomTom HD Traffic, która pomaga skrócić czas podróży i uniknąć korków. Nowe urządzenie może też obsługiwać rozwiązanie TomTom WEBFLEET z kompletnymi funkcjami zarządzania flotą.

TomTom PRO 515. TRUCK LIVE oferuje specjalne zaprogramowany sposób wyznaczania trasy, uwzględniający typ ciężarówki, ładunek, wysokość, długość, wagę, ograniczenia oraz prędkość maksymalną. W oparciu o te parametry oraz największą światową bazę aktualnych prędkości na drogach – IQ Routes – PRO 5150 TRUCK LIVE oblicza realny czas przyjazdu oraz pomaga unikać wąskich ulic i ślepych zaułków, gwałtownych zakrętów, zwrotów o 180 stopni, niskich mostów i prześwitów oraz wąskich tuneli.

Urządzenie TomTom 5150 PRO TRUCK LIVE jest dostępne u resellerów rozwiązań biznesowych, oraz od połowy września w wybranych sklepach detalicznych. Z końcem września będzie można również kupić je w internetowym sklepie TomTom w cenie 335 euro bez VAT. * *Funkcje 5150 PRO TRUCK LIVE:
• Rok bezpłatnych usług LIVE • Funkcja TomTom Places, która pomaga kierowcom ciężarówek znaleźć najlepsze miejsca postoju na drodze • Przyjazne dla ciężarówek trasy w 45 europejskich krajach, uwzględniające ograniczenia związane z wymiarami, wagą i przewozem materiałów niebezpiecznych w 22 spośród tych krajów • Lifetime Maps: bezpłatne kwartalne aktualizacje map • Bezpłatne codzienne aktualizacje map za pomocą funkcji TomTom Map Share • Urządzenie gotowe do obsługi WEBFLEET Zgodność z WEBFLEET oznacza, że poprzez zmianę oprogramowania można: • Wykazać, że godziny jazdy są zgodne z przepisami o czasie pracy • Sprawdzać wydajność za pomocą raportów internetowych • Ograniczyć prowadzoną ręcznie dokumentację poprzez prowadzenie automatycznego dziennika internetowego • Zwiększyć efektywność planowania poprzez wysyłanie do urządzenia predefiniowanych tras i szczegółów zadania

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)