LG Smart TV - przeglądaj internet w telewizorze

LG Smart TV - przeglądaj internet w telewizorze

LG Smart TV - przeglądaj internet w telewizorze
Źródło zdjęć: © LG
06.09.2010 13:42

LG zaprezentowała podczas targów IFA 2010 telewizor, który zapewnia jednocześnie łączność z Internetem. Smart TV jest wyposażony m.in. w domowy „panel sterowania” (Home Dashboard) i funkcję User eXperience.

Za pomocą jednego ekranu można wybierać aplikacje i uaktywniać dodatkowe treści. Domowy panel sterowania przypomina portal internetowy ułatwiający użytkownikom wybieranie ulubionych treści bez potrzeby odwiedzania wielu stron internetowych.

Obraz
© (fot. LG)

Podczas targów IFA 201. zaprezentowane został także pilot zdalnego sterowania Magic Motion. Jest to narzędzie umożliwiające użytkownikom znajdowanie pożądanych treści przez wskazanie pilotem opcji na ekranie i kliknięcie przycisku. Pilot Magic Motion umożliwia na przykład zamalowywanie obrazków w kolorowankach albo naukę pierwszej pomocy na podstawie symulowanych sytuacji. Można też skorzystać z aplikacji do jogi, oferującej przydatne porady i ćwiczenia relaksacyjne.

Oprócz bezpośredniego dostępu do filmów i obrazów dostępnych online użytkownicy mogą wysyłać do sieci własne materiały. Dzięki bezprzewodowej transmisji treści posiadacze smartfonów będą mogli się cieszyć ulubionymi programami także poza domem. Firma LG zaprezentowała szybkie odsyłacze do dodatkowych treści, z których korzystają widzowie, np. treści z serwisów YouTube, Maxdome, Orange i MLB.ch.

Produkty LG Smart TV zostaną wprowadzone na rynek na początku 2011 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)