Telewizory Panasonic Smart Viera - wszystko w jednym miejscu

Telewizory Panasonic Smart Viera - wszystko w jednym miejscu

Telewizory Panasonic Smart Viera - wszystko w jednym miejscu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.06.2013 13:40, aktualizacja: 11.07.2013 09:01

Zainspirowani najnowszą kampanią telewizorów Panasonica „Wszystko co kochasz w jednym miejscu” postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej telewizorom Panasonic Smart Viera z tegorocznej oferty. Producent w swoich reklamach chwali się, że telewizor Panasonic Smart Viera jest nie tylko najlepszy pod względem designu i jakości obrazu, ale również najłatwiejszy w obsłudze. Jeżeli to prawda, to faktycznie Panasonic Smart Viera to wszystko, co kochamy. W jednym miejscu.

Kwadratura koła

Zaczniemy filozoficznie. Problem kwadratury koła to jeden z trzech wielkich problemów starożytnej matematyki greckiej. Kwadratura koła stała się synonimem nierozwiązywalnego zadania. Wyrażenie to weszło do języka potocznego dla określenia skazanych na niepowodzenie prób podejmowanych przez kogoś, kto upiera się, by zrealizować coś niemożliwego. Niemożliwym wydawałoby się wyprodukowanie cienkiego na kilka cm ekranu o przekątnej 60’’. i więcej, reagującego na komendy głosowe, rozpoznającego twarz widza, gwarantującego doskonały obraz, odwzorowanie ruchu, zaawansowane funkcje sieciowe i pełniącego funkcje tabletu: z wyszukiwarką, dostępem do portali społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube, bazami VOD: Ipla, Iplex, telewizją internetową TVN Player, a także komunikatorem Skype i rozpoznawaniem twarzy widza. Dodatkowo jeszcze chcielibyśmy móc po tym ekranie pisać, a następnie zapisywać obrazy na karcie SD lub przesyłać bezpośrednio na urządzenie mobilne. Voila! Panasonicowi udało się to wszystko
zmieścić w modelach z tegorocznej oferty. Obok referencyjnej jakości obrazu i dźwięku oraz zaawansowanych funkcji sieciowych, po plazmach Panasonic możemy pisać za pomocą specjalnego elektronicznego rysika Panasonic Electric Touch Pen. Przyjmując alegorię, że kwadratura koła to nieustanna pogoń za niemożliwym do osiągnięcia ideałem – w tym przypadku idealnym telewizorem - Panasonic jest jednym z czołowych zawodników.

Współczesny telewizor Panasonic Smart Viera to centrum domowej rozrywki i największy w mieszkaniu ekran odbierający multimedialne treści. Tylko czy treści te są dostępne dla każdego użytkownika? Panasonic szczyci się w tym roku hasłem Smart TV made easy, intuicyjną obsługą swojej platformy sieciowej Viera Connect i jej interaktywnością. Trudno się dziwić. Branża telewizyjna doświadcza teraz ogromnych zmian próbując nadążyć za konsumentami, którzy oczekują od telewizorów nie tylko zachwycającej jakości obrazu, ale także wymagają łatwego dostępu do materiałów multimedialnych oraz prostej i intuicyjnej obsługi.

W odpowiedzi na tę potrzebę rynku, telewizory Panasonic Smart VIERA na rok 201. – zarówno plazmowe jak i LEDy - wyposażone są w zaawansowane funkcje multimedialne, które rewolucjonizują sposób interakcji z telewizorem. Przykładem tego może być funkcja my Home Screen, dzięki której każdy użytkownik urządzenia może go dostosować do swoich preferencji, tworząc własny ekran główny — jedno centralne miejsce, w którym można zebrać do jedenastu ulubionych aplikacji, widgetów i usług. Dodatkowo z myślą o jeszcze łatwiejszym przeglądaniu stron internetowych na ekranie telewizora w modelach VIERA na 2013 r. udostępniona została nowa funkcja interakcji głosowej, która umożliwia wyszukiwanie materiałów oraz wprowadzanie słów kluczowych, adresów URL i wiadomości przeznaczonych do serwisów społecznościowych przez proste wypowiadanie słów do kontrolera dotykowego Touch Pad Controller telewizora Smart VIERA albo zgodnego smartfonu czy tabletu. Telewizor reaguje aż na 80 komend głosowych. Użytkownicy telewizorów Smart VIERA
mogą także korzystać z aplikacji VIERA Remote App 2.0, która obsługiwana jest przez urządzenia z systemami iOS i Android – udostępnia mnóstwo prostych, intuicyjnych i spersonalizowanych opcji. Dzięki funkcji Swipe & Share 2.0. można łatwo udostępniać materiały z telewizora lub na telewizorze VIERA przesuwając jednym palcem po urządzeniu przenośnym, jednocześnie użycie dwóch palców pozwala zapisywać materiały, na przykład wideo i zdjęcia. Swipe & Share 2.0 to rozszerzenie funkcji łączności, które przekształca telewizor w centrum łatwego strumieniowego przesyłania oraz udostępniania zdjęć i materiałów wideo za pomocą smartfonu lub tabletu. Użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia i wideo między urządzeniem z systemem Android lub iOS. Za pomocą funkcji Swipe & Share 2.0 zdjęcia i filmy użytkownika wyświetlane na dużym ekranie można udostępniać na innych urządzeniach z systemem Android lub iOS. Możemy teraz przenieść oglądany film z ekranu telewizora na tablet i oglądać go dalej po opuszczeniu pokoju. Wszystko odbywa
sie przy pomocy prostych, intuicyjnych gestów – przesuwania palcami po ekranie urządzenia mobilnego.

Aby obsługa telewirzora byla jeszcze latwiejsza, Panasonic udostępnia w modelach Smart VIERA na 201. r. nową wbudowaną funkcję interakcji głosowej, upraszcza ona przeglądanie stron internetowych na telewizorze, umożliwia wyszukiwanie materiałów oraz wprowadzanie słów kluczowych, adresów URL i wiadomości przeznaczonych do serwisów społecznościowych przez proste wypowiadanie słów do kontrolera dotykowego Touch Pad Controller telewizora Smart VIERA albo zgodnego smartfonu bądź tabletu.

Zaczarowany rysik

Jednym z najciekawszych rozwiązań zastosowanych w telewizorach plazmowych Panasonic Smart Viera z Line up’u 2013 jest elektroniczne pióro dotykowe, które umożliwia rysowanie lub pisanie po ekranie telewizora. Następnie, swoje dzieło: personalizacja gry, rysowanie czy dopisywanie wiadomości do zdjęć lub filmów - można zapisać na karcie SD lub dysku twardym. Ta funkcja zdecydowanie oznacza nowy wymiar personalizacji telewizorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)