Smart TV w starym telewizorze - nowa przystawka

Smart TV w starym telewizorze - nowa przystawka

Smart TV w starym telewizorze - nowa przystawka
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.04.2014 12:53

Gembird wprowadził na rynek nową przystawkę SMP-TVD-002, która umożliwia rozbudowanie możliwości starszego telewizora o funkcje Smart TV. Miniaturowe urządzenie podłączane do złącza HDMI posiada czterordzeniowy procesor i pracuje na oprogramowaniu Android 4.2. Umożliwia on m.in. przeglądanie Internetu czy odtwarzanie plików na ekranie telewizora.

Inteligentne telewizory umożliwiają pobieranie tylko aplikacji danego producenta, natomiast przystawka daje dostęp do każdej aplikacji, znajdującej się w sklepie Google Play. Wystarczy połączyć ją z Internetem za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi. Dodatkowo, producent fabrycznie wgrał do urządzenia najpopularniejsze aplikacje. Użytkownik może natychmiast po podłączeniu przystawki do telewizora skorzystać z przeglądarki Chrome, serwisu YouTube, komunikatora Skype czy portalu Facebook.

Gembird TV Dongle napędza czterordzeniowy procesor RG318. o taktowaniu 1,8 GHz, a dostępna pamięć operacyjna to 1 GB. Przystawka łączy się z telewizorem za pomocą interfejsu HDMI, jednak posiada również port USB oraz wbudowany Bluetooth, co umożliwia podłączanie akcesoriów komputerowych np. klawiatury, myszki czy słuchawek. Gembird TV Dongle posiada 8 GB pamięci Flash, którą można rozszerzyć o kolejne 32 GB za pomocą karty micro SD. Przystawka obsługuje wszystkie formaty video zgodne ze standardem DLNA i wyświetla je w formacie Full HD. Zasilanie czerpie z telewizora lub załączonego zasilacza.

Cena: 293 zł.

Specyfikacja techniczna

Gembird HDMI SmartTV Dongle SMP-TVD-002
Procesor: RK3188 ARM Cortex A9 z quad -core , do 1,8 GHz + 1080P mediów + akcelerator grafiki 3D, Mali400 z podwójnym GPU
DRAM: 1GB
System operacyjny: Android 4.2
Wbudowana pamięć: 8GB Flash
Pamięć zewnętrzna: karta MicroSD (max. 32 GB)
WiFi: 802.11 b/g/n
USB: 1 x USB 2.0 (obsługa OTG)
Rozdzielczość video: Full HD (1920x1080p),
Formaty video: MPEG-1. MPEG-2, MPEG-4 ASP, DivX3, DivX4, DivX5, Xvid, H.264, H.263, VC-1, RV30/40, WMV, RealVideo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)