LG Smart TV 2013: nowa generacja telewizorów

LG Smart TV 2013: nowa generacja telewizorów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.04.2013 12:25, aktual.: 18.04.2013 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG Electronics przedstawiło na warszawskiej konferencji telewizory z najnowszej linii Smart TV Cinema 3D. W dobie, gdy nowe technologie powodują coraz większe zagubienie użytkowników, firma stawia na intuicyjność oraz prostotę obsługi. Wszystkie telewizory z linii LG Smart TV to łatwy system sterowania, udostępniania treści oraz wygodny dostęp do multimedialnej rozrywki.

Na ten rok LG przygotowało przede wszystkim innowacyjnego pilota MAGIC w udoskonalonej wersji. Jest on wyposażony w wiele przydatnych funkcji –. m.in. pozwala na sterowanie na zasadzie „wskaż i kliknij”.

W pilocie zastosowano specjalną rolkę, która umożliwia przewijanie w górę i w dół, co idealnie sprawdzi się przy przewijaniu stron internetowych, czy regulacji rozmiaru obrazu podczas korzystania z aplikacji, takich jak np. Google Maps. Dodatkowo umieszczony w rolce przycisk pozwala z łatwością za pomocą jednego kliknięcia wybrać np. ulubioną sekcję w panelu Smart Home czy jakąkolwiek funkcjonalność, bez skomplikowanego przechodzenia za pomocą przycisków góra, dół, bok. Dzięki funkcji sterowania kursorem, pilot może stać się jednocześnie kontrolerem w grach wideo, które są dostępne w sekcji gier LG Game World.

Obraz
© Anna Dereszowska podczas prezentacji (fot. Materiały prasowe)

Sterowanie gestami z pilotem Magic

Wykonując określone ruchy pilotem Magic, użytkownicy mogą szybko wyświetlać często używane menu lub uruchamiać najpotrzebniejsze funkcje. Na przykład, wybrany kanał telewizyjny można włączać pisząc w powietrzu jego numer –. np. 1,2,3 itd.

Wyszukiwanie głosowe

W pilocie Magic zastosowano także funkcję rozpoznawania mowy, pozwalającą użytkownikom na łatwe i interaktywne wyszukiwanie wybranych treści w internecie za pomocą głosu, bez potrzeby żmudnego wpisywania na klawiaturze. Nowe oprogramowanie „Natural Language Recognition”. rozpoznające mowę sprawia, że wydawanie poleceń głosowych jest bardzo łatwe i naturalne.

Co więcej, jeśli ktoś woli bardziej tradycyjną formę wyszukiwania, LG stworzyło dla swoich użytkowników aplikację Pilot LG, która zamieni każdego smartfona z systemem Android w urządzenie w pełni sterujące telewizorem. Aplikację pod nazwą „LG TV Remote” można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play Store.

Uniwersalne sterowanie

Nie tylko telewizory LG Smart TV, ale także cyfrowe tunery telewizyjne, systemy sound bar, odtwarzacze Blu-ray czy kina domowe można obsługiwać przy użyciu jednego pilota Magic od LG.

Łatwe udostępnianie plików

Ulepszona funkcja SmartShare pozwala kopiować lub przenosić treści z urządzeń na telewizory LG Smart CINEMA 3. z wykorzystaniem systemów łączności, takich jak WiDi, MHL lub Miracast.

Obraz
© Michał Żebrowski podczas prezentacji (fot. Materiały prasowe)

W modelach LG TV z 201. wymiana treści między urządzeniami jest jeszcze łatwiejsza, dzięki funkcji Tag On, która umożliwia błyskawiczne połączenie dwóch urządzeń, co znacząco przyspiesza wymianę plików multimedialnych. Aby z niej skorzystać, wystarczy przyłożyć smartfon obsługujący system NFC (Near Field Communication) do naklejki NFC (w komplecie z TV), a zawartość smartfona będzie widoczna na telewizorze. Tym sposobem, wybrane pliki, filmy, zdjęcia można od razu oglądać z całą rodziną. Naklejkę Tag On użytkownik może umieścić w dowolnym, wygodnym dla niego miejscu, np. na stoliku lub oparciu fotela przed telewizorem.

Obraz
© Anna Dereszowska i Michał Żebrowski podczas konferencji (fot. Materiały prasowe)

Chmura LG (LG Cloud)

Kolejną funkcją, która znacznie ułatwi dzielenie się treścią w LG Smart TV, będzie chmura - LG Cloud, która pozwoli na zapisywanie treści –. zdjęć, filmów, plików dźwiękowych z dowolnej lokalizacji w chmurze, a następnie odtwarzanie jej na telewizorze np. w rodzinnym gronie. Funkcjonalność ta zostanie udostępniona użytkownikom nowych Smart TV w II połowie 2013 roku.

Inteligentna rozrywka - łatwy dostęp do filmów i rozrywki

Dzięki platformie Smart TV możemy cieszyć się ogromną liczbą dodatkowych funkcji. Za pomocą jednego ruchu pilotem Magic, połączymy się ze znajomymi z innej części świata, dzięki wbudowanej usłudze Skype (we wszystkich telewizorach Smart TV).

Social Center to funkcja, dzięki której oglądając telewizję można korzystać równolegle z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter i na bieżąco ze znajomymi komentować np. mecz lub ulubiony program.

Treści Premium

Widzowie mają dostęp do treści oferowanych m.in. przez Orange, HBO Go, FilmBox, VoD.pl, Ipla (międzi innymi 2. kanałów telewizyjnych na żywo), Ipla Film, Ipla Sport (transmisje wydarzeń sportowych na żywo), Eurosport (kanały na żywo Eurosport i Eurosport2), Deezer, YouTube, Dailymotion, Redbull TV, Euronews, Viewster, Vtuner, iConcerts, oraz Museum (aplikację oferującą wirtualną wycieczkę po najbardziej znanych muzeach świata we własnym salonie).

Dodatkowo, usługa Game World –. Świat gier w telewizorze zapewnia dostęp do ogromnej ilości gier – również dla najmłodszych użytkowników, a opatentowany pilot Magic z powodzeniem może pełnić funkcję kontrolera konsoli do gier.

Jakość obrazu LG

We flagowych modelach LG Smart TV zastosowano technologię Micro Pixel Control, dzięki czemu telewizor kontroluje każdy segment podświetlający matrycę ekranu z osobna. Sprawia to, że mamy do dyspozycji wysoki kontrast oraz głęboką czerń. Panel IPS zapewnia ponadto szeroki kąt widzenia.

Wszystkie telewizory LG Smart TV na rok 201. zostały wyposażone w dwurdzeniowe procesory, umożliwiające szybsze przetwarzanie danych, a tym samym płynniejsze wyświetlanie ostrego obrazu, korzystanie z gier o bogatej grafice, a także bezproblemowe używanie kilku funkcji równocześnie.

Trzeci wymiar pod pełną kontrolą – LG CINEMA 3D

Dzięki funkcjom Sound Zooming i 3. Depth Control, użytkownik w zależności od indywidualnych preferencji, może regulować głębię i zakres efektów trójwymiarowych, gwarantujących wrażenia dostosowane do potrzeb każdego domownika. Co więcej, dzięki wbudowanemu konwerterowi, każdy obraz wyświetlany w technologii 2D może być płynnie przekształcony do 3D.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dodatkowo, jeśli rozdzielczość przedstawianych treści jest zbyt niska, funkcja Resolution Upscaler automatycznie skoryguje niedoskonałości.

Design CINEMA SCREEN w telewizorach LG Smart TV

Nowe modele LG na rok 201. r. charakteryzują się minimalistyczną konstrukcją. Ramka telewizora LG CINEMA SCREEN została zminimalizowana. Dopełnieniem tego efektu jest stylowa podstawa Magic Stand, nadająca wrażenie unoszącego się w powietrzu ekranu. Została ona wyposażona w praktyczną funkcję obrotu - Magic Swivel, umożliwiającą prostą zmianę ustawienia ekranu. Nietrudno zauważyć, że projektanci LG wyznaczyli sobie za cel dostosowanie wyglądu telewizorów do nowoczesnych wnętrz.

Kolekcja LG Smart TV CINEMA 3D 2013:

- Seria LA860V – 55/47”
- Seria LA740S – 60/55/47”
- Seria LA690S – 55/47/42”
- Seria LA640S – 55/47/42"
- Seria LA620. –55/ 50/47/42/32”

Dokładne dane na temat telewizorów można znaleźć na stronie producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)