Intel pożyczy sobie moc Twojego procesora

Intel pożyczy sobie moc Twojego procesora

Intel pożyczy sobie moc Twojego procesora
04.08.2009 12:30, aktualizacja: 05.08.2009 10:40

Intel przy współudziale organizacji non profit GridRepublic stworzył oprogramowanie Progress Thru Processors, skierowane do użytkowników Facebooka. Dzięki niemu internauci będą mogli przeznaczyć chwilowo niewykorzystywaną moc obliczeniową swoich maszyn do udziału w projektach badawczych.

Aby móc skorzystać z aplikacji, należy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu społecznościowego. Instalacja programu umożliwi przeznaczenie części mocy obliczeniowej komputera na potrzeby projektów Rosetta@home, Climateprediction.net lub Africa@home.

Celem pierwszej z wymienionych inicjatyw badawczych jest poszukiwanie lekarstw na poważne schorzenia, takie jak nowotwory, HIV/AIDS, choroba Alzheimera i inne. Climateprediction.net to projekt służący lepszemu zrozumieniu zmian klimatycznych w oparciu o przewidywanie i testowanie modeli pogodowych. W ramach projektu Africa@home można wziąć udział w poszukiwaniach efektywnych sposobów walki z malarią ( analizy i symulacje różnych modeli rozprzestrzeniania się choroby oraz potencjalny wpływ nowych lekarstw i szczepionek ).

Sama aplikacja ma nie tylko zajmować niewiele zasobów komputera, ale także działać w przyjazny dla użytkownika sposób. Uruchamia się bowiem tylko wtedy, gdy pecet nie jest obciążony innymi zadaniami. Ponadto, gdy użytkownik uruchomi w systemie bardziej wymagające oprogramowanie, Progress Thru Processors wyłączy się.

W lipcu br. liczba użytkowników Facebooka przekroczyła 250 milionów osób. Serwis istnieje od 200. r.
Więcej informacji: Progress Thru Processors w serwisie Facebook - http://www.facebook.com/progressthruprocessors

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)