Intel dba o chorych

Intel dba o chorych

Intel dba o chorych
11.07.2008 12:30, aktualizacja: 11.07.2008 14:50

Intel otrzymał od Federalnej Agencji Żywności i Leków ( FDA ) zgodę na sprzedaż swojego systemu do domowego monitorowania stanu osób cierpiących na choroby chroniczne.

Health Guide składa się z urządzeń przeznaczonych dla pacjenta oraz z modułów łączności bezprzewodowej, które pozwalają lekarzom na zdalne zarządzanie wspomnianymi urządzeniami i odbieranie z nich danych. W zestawie znajdziemy m.in. moduły monitorujące, urządzenia przypominające np. o konieczności zażyciu leków, multimedialne zestawy edukacyjne i informacyjne, dzięki którym można dostarczać dodatkowe informacje, narzędzia do wideokonferencji i poczty elektronicznej.

Health Guide może łączyć się z całą gamą bezprzewodowych i przewodowych urządzeń, w tym z sensorami monitorującymi ciśnienie, wagę i oddech. Dane prezentowane są na wyświetlaczu dotykowym i są przesyłane na serwery, gdzie dostęp do nich mają lekarze.

Louis Burns, główny menedżer intelowskiej Digital Health Group, stwierdził: "Sądzimy, że w miarę zwiększania się liczby osób cierpiący na chroniczne schorzenia, opieka nad nimi będzie przenoszona ze szpitali do domów". Dodał przy tym: "Health Guide reprezentuje nową kategorię osobistych systemów opieki zdrowotnej, które są czymś więcej niż tylko zdalnymi urządzeniami monitorującymi". Intel zapowiada, ze Health Guide trafi na rynek pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)