Intel projektuje cyfrowy dom przyszłości

Intel projektuje cyfrowy dom przyszłości

Intel projektuje cyfrowy dom przyszłości
Źródło zdjęć: © Intel
08.10.2010 12:42

Firma Intel pracuje nad projektem, dzięki któremu już za kilka lat domy będą pozbawione plątaniny kabli i przewodów elektrycznych. "Connected Home 2020" to cyfrowy dom przyszłości, w którym wszystkie urządzenia będą połączone ze sobą za pomocą sieci bezprzewodowej, a dostęp do każdego z nich będzie skojarzony z danym użytkownikiem

Największy na świecie producent procesorów opracował prototyp systemu, który pozwoli zdalnie sterować wszystkimi urządzeniami domowymi. Rozwiązania zastosowane w domu przyszłości umożliwią kontrolowanie oświetlenia, telewizora, zamków czy znajdujących się w domu kamer za pomocą smartfona opartego na systemie Android. Intel opracował także aplikację odpowiadającą za bezpieczne logowanie się do domowego systemu, która pozwoli na nadawanie indywidualnych uprawnień dostępu do poszczególnych urządzeń dla każdego użytkownika.

Obraz
© (fot. Intel)

Cyfrowy dom przyszłości Intela pozwoli mieszkańcom także na korzystanie z różnego rodzaju usług dostarczanych za pomocą sieci bezprzewodowych, co wyeliminuje zbędne okablowanie. System stworzony przez Intela wyświetli domownikom listę usług dostępnych w ich miejscu zamieszkania i poinformuje o jakości ich sygnału. Dzięki temu użytkownicy będą mogli jeszcze efektywniej korzystać z możliwości oferowanych przez cyfrowy dom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)