Intel rozpoczął dostawy procesora Atom N280

Intel rozpoczął dostawy procesora Atom N280
Źródło zdjęć: © IDG

06.02.2009 12:03, aktual.: 06.02.2009 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel poinformował, że rozpoczął już dostawy procesora Atom N280, stworzonego z myślą o netbookach. Dzięki niemu komputery te będą miały jeszcze większą wydajność niż dotychczas. Nowy chipset towarzyszący procesorowi zwiększy także potencjał netbooków w zakresie odtwarzania materiałów wideo.

Jednordzeniowy Atom N28. jest taktowany zegarem o częstotliwości 1,66 GHz. Wykorzystuje szynę FSB 667 MHz. Jego zapotrzebowanie na energię kształtuje się na poziomie 2,5 W. Towarzyszy mu nowy chipset GN40, wyposażony w sprzętowy dekoder wideo umożliwiający oglądanie filmów w jakości 720p. Dzięki niemu znacznej poprawie ma ulec również obsługa treści strumieniowych. Dodatkową korzyścią jest też zmniejszone zapotrzebowanie chipsetu na energię. Intel nie ujawnił cen nowych układów.
Warto przypomnieć, że chipset 945GSE, który był oferowany z procesorem Atom N27. nie zawiera sprzętowego dekodera wideo w jakości HD. W związku z tym konkurencyjne firmy zaproponowały własne rozwiązania w tej dziedzinie. Nvidia przedstawiła platformę Ion, która pozwala m.in. na wyświetlanie filmów w jakości 1080p.
Pierwszym urządzeniem wykorzystującym najnowszy procesor Intela jest Asus Eee PC 100. HE, który pozwoli m.in. na ponad 9 godzin pracy na standardowej baterii.
więcej w serwisie IDG.pl »

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)