Intel inwestuje w Web 2.0

Intel inwestuje w Web 2.0

25.09.2008 12:00, aktual.: 25.09.2008 12:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel Capital, firma córka zajmująca się inwestycjami na skalę globalną, poinformowała, że zamierza zainwestować 20 milionów dolarów w firmę Telligent Systems, która zajmuje się projektowaniem oprogramowania dla platform społecznościowych.

Firma Telligent System zajmuje się programowaniem w środowisku .NET i SQL Server. Ich oprogramowanie wykorzystywane jest głównie do obsługi portali społecznościowych i oferuje narzędzia, dzięki którym możliwa jest m.in. obsługa blogów, forów dyskusyjnych, galerii zdjęć, współdzielenie plików oraz mnóstwo innych wtyczek, wykorzystywanych na takich stronach.

Fundusze od Intela w większości zostaną przeznaczone na rozbudowę działu sprzedaży, wzrost wydatków na marketing i reklamę oraz większą promocję wśród potencjalnych klientów. W obecnej chwili firma może się poszczycić obsługą serwisów społecznościowych takich klientów jak Chipzilla, Microsoft czy Dell. Firma wierzy, że ich produkty mogą być podstawą do budowy znacznie większej liczby forów dyskusyjnych.

Wygląda na to, że Intel jest dość poważnie zainteresowany inwestowaniem w Web 2.0, czego dowodem może być inwestycja 10 milionów dolarów w firmę Endeca Technologies, która miała miejsce w styczniu tego roku. Endeca to firma, która zajmuje się oprogramowaniem zapewniającym dostęp do informacji oraz baz danych zajmujących się ich obsługą. Jej głównymi rywalami są takie potęgi jak Google i IBM.

Warto też zauważyć, że Intel dzięki inwestycjom w Web 2.0, próbuje upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - z jednej strony liczy on na zyski przynoszące przez firmy, które otrzymały przez niego zastrzyk gotówki. Z drugiej strony im więcej firm związanych z Web 2.0 będzie się rozwijać, tym więcej danych będą one gromadzić, a więc będą one również potrzebować wydajnych procesorów do serwerów, których będą mogły te dane mieścić. A tych Intel posiada w swojej ofercie niemało.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)