IBM dołącza do OpenOffice.org

IBM dołącza do OpenOffice.org

11.09.2007 10:00

IBM oficjalnie dołączył do społeczności OpenOffice.org - koncern chce w ten sposób wspomóc rozwój promowanego przez siebie formatu ODF. Firma udostępni developerom OpenOffice'a kod, który wykorzystuje w pakiecie Lotus Notes. Będzie używała też pakiet OpenOffice w swoich produktach.

John McCreesh, jeden z menedżerów OpenOffice.org, stwierdził, że przyłączenie się IBM-a to "wspaniała wiadomość". Obecność Błękitnego Giganta ma pomóc rozpropagować format ODF, a decyzję firmy o przyłączeniu się do OpenOffice.org można wiązać z zakończonym niedawno głosowaniem ISO. Międzynarodowa Organizacja Standaryzacyjna nie uznała konkurującego z ODF-em formatu OOXML Microsoftu za międzynarodowy standard. Microsoft ma jednak prawo do wprowadzenia poprawek i ponownego wystąpienia z wnioskiem do ISO. Prawdopodobnie powtórne głosowanie rozpocznie się w lutym przyszłego roku.

Zwolennicy ODF chcieliby jak najbardziej rozpropagować swój standard zanim liczenie głosów się zakończy. Niewykluczone, że Microsoft spełni stawiane mu warunki i w przyszłym roku OOXML zyska akceptację ISO. Jeśli tak się stanie formatowi ODF trudniej będzie konkurować ze standardem Microsoftu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)