Kongres USA do FBI: nie zmusimy Apple do odszyfrowania telefonów

Kongres USA do FBI: nie zmusimy Apple do odszyfrowania telefonów
Źródło zdjęć: © chip.pl

23.10.2014 08:47, aktual.: 23.10.2014 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

James Comey, dyrektor FBI zwrócił się do kongresu Stanów Zjednoczonych, aby ten prawnie zakazał producentom telefonów ich szyfrowania. Chodzi tu głównie o Apple i Google, których odpowiedzią na działania NSA jest domyślne szyfrowanie danych użytkowników w nowych wersjach iOS i Androida.

Comey przekonywał, że działania producentów zagrażają bezpieczeństwu państwa i starał się kreślić najczarniejsze scenariusze, wynikające z tego, że dane przechowywane na smartfonach użytkowników będą niedostępne dla służb specjalnych.

Kongres jednak, biorąc pod uwagę liczne nadużycia i lawinę afer zapoczątkowaną przez Edwarda Snowdena nie chce słyszeć o pomysłach dyrektora FBI. Liczni amerykańscy politycy otwarcie krytykują projekt Comeya i dodają, że nie ma on żadnych szans na wejście w życie. Trudno się im zresztą dziwić - w obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych, każdy polityk, który jeszcze bardziej zechce kontrolować tamtejszych obywateli i obdzierać ich z prywatności popełnia polityczne samobójstwo.

Nie oznacza to oczywiście, że Kongres Stanów Zjednoczonych stwierdzi nagle, że czas najwyższy na zlikwidowanie NSA. Jedyne, co obiecali amerykańscy politycy, to to, że nie będą jeszcze bardziej ułatwiać podsłuchiwania swoich obywateli.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szukasz bezpłatnych map offline dla Androida?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)