Polska wersja IBM Lotus Foundations już dostępna

Polska wersja IBM Lotus Foundations już dostępna

Polska wersja IBM Lotus Foundations już dostępna
Źródło zdjęć: © IBM
20.07.2009 11:42

IBM wprowadza na rynek polską wersję pakietu Lotus Foundations adresowanego do małych i średnich przedsiębiorstw. Pakiet składa się m.in. z poczty elektronicznej, narzędzi do pracy biurowej, zarządzania plikami, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, narządzi bezpieczeństwa sieciowego, kalendarza, zdalnego dostępu i wielu innych funkcji. Jest dostępny w przystępnej cenie, jego instalacja jest intuicyjna, zajmuje ok. 30 minut, a następnie działa praktycznie bezobsługowo.

Lotus Foundations stanowi idealne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw, które nie dysponują wsparciem informatyków lub mają niewielkie możliwości w tym zakresie.

W skład pakietu wchodzi oprogramowanie do obsługi poczty elektronicznej, IBM Lotus Notes, pozwalające również planować spotkania i zarządzać kontaktami. Klienci przyzwyczajeni do programu Microsoft Outlook mogą korzystać z interfejsu poczty elektronicznej Outlook. Dostęp do poczty jest również możliwy przez przeglądarkę WWW. Lotus Foundations działa też jako serwer WWW, co oznacza, że można tworzyć i publikować własne strony internetowe oraz zarządzać nimi, a także mieć własną domenę e-mail. Lotus Foundations jest oparty na stabilnym systemie operacyjnym Linux.

Lotus Foundations to również stabilne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT. Automatycznie tworzy kopie zapasowe danych nawet co 1. minut, korzystając z technologii dyskowej. Posiada wbudowany firewall oraz ochronę antywirusową.

Z kolei technologia sieci VPN wchodząca w skład pakietu Lotus Foundations umożliwia zdalne łączenie się z biurem. W biurze natomiast Lotus Foundations umożliwia przechowywanie plików i zarządzanie nimi z jednej współużytkowanej lokalizacji. Nie trzeba zatem marnować czasu na szukanie plików na poszczególnych komputerach.

Wchodzące w skład pakietu oprogramowanie Lotus Symphony oferuje funkcje niezbędne do tworzenia, edycji i współużytkowania dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Jest to rozbudowany pakiet narzędzi do pracy biurowej wyróżniający się intuicyjną i łatwą obsługą. Oprogramowanie Lotus Symphony umożliwia importowanie, edycję i zapisywanie plików w różnych formatach, w tym formatach pakietu Microsoft Office. Użytkownik może też konwertować i eksportować dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje jako pliki w formacie PDF firmy Adobe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)