Darmowa nawigacja, także dla motocyklistów

Darmowa nawigacja, także dla motocyklistów

Darmowa nawigacja, także dla motocyklistów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.10.2011 12:48, aktualizacja: 10.10.2011 13:34

Miłośnicy dwóch kółek nie byli dotąd rozpieszczani przez producentów nawigacji GPS. Do wyboru mieli albo niewygodne i drogie urządzenia, albo... błądzenie. Z darmową nawigacją Yanosik także motocyklistom udostępniono ciekawe narzędzie nawigacyjne. Motocykliści mogą korzystać ze specjalnie opracowanych komend głosowych, bez konieczności obserwowania ekranu. Nawigacja nadaje się także do zastosowania w samochodach.

Nowa wersja popularnego asystenta kierowcy Yanosik wyposażona została w nawigację GPS. Tym, co ją wyróżnia, jest działanie online. Dzięki temu wytycza i optymalizuje trasę w oparciu o aktualną sytuację na drogach –. w przeciwieństwie do dotychczas stosowanych rozwiązań, wykorzystujących dane prognozowane bądź pochodzące z projektowanych modeli. Przed podróżą wystarczy wyznaczyć cel, a jeśli np. na skutek wypadku zamknięty zostanie odcinek drogi, nawigacja Yanosik poinformuje o tym i wytyczy optymalny objazd.

Do wygodnego korzystania z Yanosika wystarczy podłączony zestaw słuchawkowy, nie trzeba nawet wyjmować telefonu z kieszeni –. wskazówki nawigacyjne oraz ostrzeżenia przed przykrymi niespodziankami mają postać komunikatów głosowych.

Wszystkie poprzednie funkcje Yanosika, znanego przede wszystkim jako legalny anty-radar, zostały zachowane. Aplikacja nadal ostrzega przed zagrożeniami takimi jak kontrole policji, fotoradary, patrole mobilne czy wypadki. Wszystko w zgodzie z prawem – system opiera się bowiem na zgłoszeniach użytkowników. Aby dołączyć do społeczności Yanosika, wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację, dostępną na iPhone'y i telefony z systemem Android. W najbliższych dniach odbędzie się premiera aplikacji na telefony z systemem Windows Phone 7. Co warte podkreślenia, Yanosik pozostał zupełnie darmowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)