TomTom Rider - nowa nawigacja dla motocyklistów

TomTom Rider - nowa nawigacja dla motocyklistów
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

15.02.2013 15:19, aktual.: 18.02.2013 09:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TomTom wprowadził do sprzedaży nowe urządzenie nawigacyjne dla motocyklistów - "TomTom Rider". Nawigacja pozwala wybrać typ trasy - od najszybszej do najbardziej malowniczej lub wyznaczyć spersonalizowaną trasę.

Motocykliści mogą tworzyć własne trasy i wgrywać je bezpośrednio do urządzenia. Za pomocą oprogramowania Tyre można wyszukiwać, tworzyć i edytować je na komputerze. Ponadto funkcja „Upload Routes and Go”. pozwala wysłać trasy do urządzenia i udostępnić je innym motocyklistom przez Bluetooth.

Urządzenie oferuje funkcję, która przekazuje wskazówki głosowe do kasku przez Bluetooth. Pozsiada ekran o przekątnej 4,3 cala, który można obsługiwać w rękawicach i w każdych warunkach pogodowych. Stacja dokująca włącza urządzenie w momencie uruchomienia silnika motocykla.

TomTom Rider oferuje bezpłatną funkcję Lifetime Maps. Przez cały okres użytkowania produktu użytkownicy mogą pobierać cztery lub więcej pełnych aktualizacji map rocznie, w tym aktualizacje sieci drogowej, adresów i punktów POI.

Nawigacja oferuje tez dostęp do zmian nanoszonych na mapy przez społeczność TomTom Map Share, takich jak nowe ograniczenia prędkości i zablokowane drogi. Z kolei funkcja Points of Interest (POI) pozwala znaleźć interesujące miejsca na trasie, takie jak restauracje, motele i stacje benzynowe. Można też dodawać własne punkty.

TomTom Rider jest kompatybilne z opcjonalnymi akcesoriami, takimi jak zestaw do montażu w samochodzie, stacja dokująca do motocykla oraz rozwiązanie antykradzieżowe.

Cena i dostępność
TomTom Rider będzie dostępny od marca w cenie: 169. zł.

Źródło: Informacje prasowe, SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)