Fresh UI 8.51 - centrum sterowania systemem

Fresh UI 8.51 - centrum sterowania systemem
Źródło zdjęć: © IDG.pl

20.03.2010 11:00, aktual.: 22.03.2010 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konfiguracja systemu i działających w nim programów wymaga otwierania wielu okien, przeglądania list i zakładek. Aby ułatwić sobie zadanie można skorzystać z Fresh UI, programu, który pozwala na zmianę wielu ustawień Windows i aplikacji z poziomu jednego okna.

Fresh UI to narzędzie do zmiany ustawień, konfiguracji i optymalizacji Windows, zainstalowanych w systemie narzędzi oraz sprzętu. Zamiast tracić czas na przeglądanie systemowych zasobów, modyfikacji ustawień można dokonać w jednym oknie. Narzędzie może także posłużyć do zacierania śladów korzystania z systemu i różnych aplikacji.

Obraz
© Fresh UI 8.5. (fot. IDG.pl)

Funkcje programu zostały podzielone na czytelne grupy. Wydzielone zostały narzędzia do zmiany sposobu uruchamiania i zamykania systemu operacyjnego, funkcjonowania systemu plików czy opcje bezpieczeństwa. Inna grupa obejmuje zmiany w wyglądzie pulpitu, panelu sterowania czy menu startowego. Za pomocą programu można także zoptymalizować działanie procesora, pamięci i płyty głównej, zmienić zachowanie myszy, klawiatury czy napędów.

Największa grupa obejmuje opcje konfiguracyjne aplikacji systemowych. Za jej pomocą dostosujesz do własnych wymagań przeglądarkę, systemowe edytory tekstu, gry, Windows Media Playera czy program pocztowy. Zmiany w konfiguracji można zabezpieczyć hasłem. Narzędzie działa w Windows 7. ale nie jest zoptymalizowane do pracy w tym systemie.
Fresh UI jest programem darmowym przeznaczonym do użytku domowego. Aby korzystać z aplikacji dłużej niż 1. dni wymagana jest bezpłatna rejestracja. Fresh UI nie ma polskiej wersji językowej.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także