Nice Screen – automatyczne systemy sterowania roletami i markizami

Nice Screen – automatyczne systemy sterowania roletami i markizami

Nice Screen – automatyczne systemy sterowania roletami i markizami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.06.2012 09:24

Letnie upały często dokuczają nam nie tylko na zewnątrz, ale także w domach. W rozwiązaniu tego problemu pomogą nam funkcjonalne rolety i markizy.

Marka Nice Polska wprowadziła na rynek systemy automatycznego sterowania markizami i roletami. Siłowniki umożliwiają nam wybór jednego z trzech trybów programowania położeń krańcowych: automatycznego, półautomatycznego lub ręcznego. Zadanie to ułatwia sygnalizacja dźwiękowa i wizualna. Niektóre urządzenia, np. Neomat SA i Neomat LA, posiadają również funkcję zatrzymania w pozycji pośredniej. W przypadku wykrycia przeszkody, rolety i markizy z blokadą ruchu zostaną zatrzymane, dzięki czemu nie ulegnie ona zniszczeniu.

Cienki pilot Planotime do sterowania roletami i markizami został wyposażony w ekran LCD pokazujący datę, czas, ruch i stan podłączonych urządzeń, a także ułatwiający programowanie i sterowanie poszczególnymi funkcjami. Funkcja „samouczenia”. pozwoli na zapamiętanie wydarzeń z ostatniego tygodnia, a następnie odtwarzanie ich w ciągu kilku kolejnych tygodni. Planotime samodzielnie powtórzy je również w trakcie naszej nieobecności w domu (tzw. tryb wakacyjny), dzięki czemu dom będzie sprawiać wrażenie obecności właścicieli - być może pomoże to odstraszyć osoby, które mogłyby być za bardzo zainteresowane naszym dobytkiem. System uwzględnia także szerokość geograficzną – poszczególne funkcje automatycznie przystosowują się do zmian godzin wschodu i zachodu słońca.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Czujniki słońca oraz wiatru z serii Volo sprawią natomiast, że mechanizm dopasuje pozycję markizy lub rolety do panujących warunków atmosferycznych. Jednocześnie w zależności od naszych preferencji i wybranego modelu możemy ustawić jeden z kilku poziomów programowania dla wiatru (w zależności od jego siły) oraz słońca (w zależności od nasłonecznienia). Rozwiązanie to sprawia, że nie musimy już własnoręcznie regulować rolet i markiz, pomimo zmieniających się warunków atmosferycznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)