Twórca Ubuntu: Windows 7 będzie świetnym systemem

Twórca Ubuntu: Windows 7 będzie świetnym systemem

23.01.2009 21:31, aktual.: 26.01.2009 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mark Shuttleworth, południowoafrykański przedsiębiorca-multimilioner i sponsor Ubuntu ( a także innych projektów open-source, m.in. Gnome i KDE ) w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że przez kilka godzin testował wersję beta Windows 7 i widzi, że będzie to świetny produkt. Na szczęście wypowiedź nie skończyła się jedynie na zachwalaniu konkurencji...

Mark Shuttleworth, południowoafrykański przedsiębiorca-multimilioner i sponsor Ubuntu (a także innych projektów open-source, m.in. Gnome i KDE) w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że przez kilka godzin testował wersję beta Windows 7 i widzi, że będzie to świetny produkt. Na szczęście wypowiedź nie skończyła się jedynie na zachwalaniu konkurencji...

Mark Shuttleworth w ostatnim wywiadzie dla "The Register" powiedział, że ostatnio przez kilka godzin testował wersję beta Windows 7 i śmiało może stwierdzić, że będzie to świetny system operacyjny.

Shuttleworth dodał, że wprowadzenie "mobilnego" Windows 7 zmusi wreszcie Microsoft do podjęcia uczciwej walki z Linuksem w segmencie netbooków (obszerny artykuł na ten temat oraz ponad 200 komentarzy czytelników znajdziecie tutaj: "Windows 7 vs Linux - będzie wojna o netbooki?).

Sponsor Ubuntu powiedział, że póki co Microsoft nie prowadzi zdrowej rywalizacji na tym polu i oddaje producentom netboków (a w rezultacie również klientom) licencję "starego" Windows XP niemal za darmo. Przedsiębiorca ma nadzieję, że po premierze Windows 7 ta dziwna sytuacja wreszcie ulegnie zmianie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)