Apple pracuje nad własnym systemem nawigacji?

Apple pracuje nad własnym systemem nawigacji?

Apple pracuje nad własnym systemem nawigacji?
Źródło zdjęć: © Apple
27.06.2011 15:05, aktualizacja: 27.06.2011 15:27

Według niepotwierdzonych wciąż informacji Apple ma pracować nad własnymi mapami oraz systemem nawigacji. Takie informacje można wyczytać śledząc zapisy o licencjach zawartych w nowej wersji systemu, iOS 5.

Serwis MacRumors poinformował, że na liście licencyjnej znajduje się aż 9 podmiotów, które mają dostarczać Apple narzędzi do stworzenia własnego systemu nawigacji. Wśród nich są zarówno te znane, jak i mniej znane firmy.

Obok TomToma, na liście znajdują się takie firmy jak Waze, która dostarcza informacje w czasie rzeczywistym m.in. o natężeniu ruchu drogowego, a także Urban Mapping, która opracowuje lokalne dane dotyczące m.in. przestępczości, wskaźników ekonomicznych czy rankingi szkół.

Obraz
© (fot. Apple)

Tymczasem w maju Google potwierdził, że przedłużył z Apple umowę na dostawę swoich map i systemu nawigacji do urządzeń tego producenta. Jednak nie wiadomo na jak długo została ona zawarta. Do premiery iOS nie zostało już dużo czasu, tak więc obecnie umowa Google wydaje się być niezagrożona - twierdzi MacRumors.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)